Воскресенська територіальна громада – одна з перших ластівок реформи децентралізації в Запорізькій області. У жовтні 2015 року громада провела вибори голови й об’єднала чотири села: Воскресенку, Кінські Роздори, Магедове і Лозове. Офіційно запрацювала ОТГ в січні 2016 року. Центром визначено село Воскресенку, де проживає понад три тисячі чоловік. Про те, чим сьогодні живе «столиця» ОТГ і її жителі, дізнавались журналісти «Пологівських вістей» під час візиту.

Сільське дозвілля малих та дорослих

Воскресенка має свою інфраструктуру та свій унікальний мікроклімат. Тут є майже все для комфортного життя: дитячий садочок, школа, будинок культури, магазини, кафе, паркова зона для відпочинку, регулярне курсування маршрутних рейсів тощо. Не зважаючи на все це, мешканцям Воскресенки катастрофічно не вистачає місць для відпочинку і корисного дозвілля, особливо молоді. У центрі села є два кафе, але, як виявилось, вони працюють лише на умовах попереднього замовлення. Весілля, дні народження, корпоративи, поминальні обіди – в цих випадках двері закладів завжди відчинені. А от просто так зайти попити кави чи побалувати себе чимось смачненьким – ніде.

Для юних жителів у Воскресенці є кілька дитячих майданчиків. На одному з них ми поспілкувались з місцевою жителькою Ілоною, яка прийшла на прогулянку з маленькою донечкою. Дівчина разом з чоловіком два роки тому переїхали до села з Енергодару, бо тут чисте повітря, гарна природа, є все для розвитку та проживання молодої сім’ї. Пригнічує молоду маму лише той факт, що, окрім ігрових майданчиків, дітям у селі нічим займатися на канікулах.

Сумують і юні воскресенці. Вдень молодь сидить вдома, а на вечір збирається в центрі селища, аби погомоніти та поспілкуватись. І так кожного дня. Дискотек, кафетеріїв, розважальних заходів у селі немає. Аби потанцювати, потрібно їхати до Поліг. Але хто ж туди відпустить дітей самих?

Також на ігровому майданчику відпочивали на гойдалках учениці 4-го класу Віка та Карина. Ми поцікавились, чим вони займаються у вільний час на канікулах. Віка займається музикою, а Карина полюбляє читати книжки. На дворі дівчатка граються або у парку, або на дитячому майданчику. Піти більше нікуди. І так більшість дітей, кожен займається своїми справами, бо їм немає де згуртуватись.

А у будинку культури нічого цікавого не відбувається? З таким запитанням ми ринулися до директорки сільського Будинку культури Людмили Іванівни Кравцової. Вона запевнила, хто має бажання, тут точно знайде заняття до душі.

У нашому Будинку культури нікому не доводиться нудьгувати. Тут завжди проходять тематичні свята і концерти. Інколи ми організовуємо ігри для дітей на зеленому майданчику, поряд із закладом. Зараз, наприклад, ми разом з місцевими вокальними групами готуємо концерт до Дня незалежності України. А перед цим увесь червень йшла активна підготовка заходів до свята Івана Купала. В організації допомагали понад 30 школярів. На мою думку, головне для молоді – сама участь у підготовці масштабного свята. Адже день концерту пролетить швидко, а от цілий місяць спільної підготовки до цього заходу запам’ятається надовго, – розповідає пані Людмила.

На запитання, чому немає по вихідних дискотек для місцевої молоді, жінка пояснила:

У свята ми звичайно організовуємо вечірні танці. А от кожні вихідні – не проводимо, бо вже був сумний досвід. Молодь на дискотеку приходить не раніше 22.00, а ми зачиняємось о 23.00. Як наслідок, не можемо спокійно всіх спровадити по домівках. Адже їм ще хочеться потанцювати, а працівникам вже потрібно йти додому. До того ж, для таких вечорів потрібні чергові чи охоронці. Поки що, на жаль, в нас їх немає.

У селі сподіваються, що в подальшому у громаді знайдуться чергові охоронці для вечірніх танців та цікаві секції для тих, кому вдома сидіти не до вподоби.

Нова церква

В самісінькому центрі Воскресенки всі спостерігають за будівництвом нової церкви. Жителі села з нетерпінням чекають на відкриття храму.

Тимчасово Свято-Троїцький храм на чолі з настоятелем протоієреєм Олександром знаходяться в іншій будівлі села, проводять церковні богослужіння там.

Процес будівництва йде досить швидко, і є надія, що за пару років храм відкриє свої двері для прихожан.

Досягнення і плани

Про досягнення, проблеми та плани села і всієї громади пологовістянам розповів голова села й всієї Воскресенської громади Микола Іванович Гузенко. Вже четвертий рік територія живе новим бюджетом й новими правилами місцевого самоуправління. Після об’єднання на території з’явилося більше фінансових і організаційних можливостей. За три роки роботи ОТГ отримала понад 15 мільйонів гривень державної субвенції на розвиток місцевої інфраструктури. Бюджет громади сьогодні сягає 37 мільйонів гривень. Заплановано багато проектів, деякі вже вдалося успішно реалізувати: ремонти будинків культури, дитячих садочків, шкіл, створення бібліотеки, ремонт ЦНАПу, відкриття сучасного парку з альтанками, зеленими насадженнями, сценою для виступів і не тільки. Створення паркової зони на місці занедбаного пустиря було давньою ідеєю. Реалізувати проект вдалося завдяки активним людям, волі керівництва й депутатів громади, і, звичайно, додатковим фінансам у бюджетній скарбниці, що прийшли після об’єднання.

Світло – всюди

Надалі своєї реалізації чекає ще один великий проект для території – освітлення населених пунктів громади. Вже сьогодні ведуть роботи з прокладання та реконструкції електрошляхів на території села Кінські Роздори, незабаром бригада перейде працювати в центр громади село Воскресенку. Подекуди асфальтували дороги, латали ями, та поки не можуть похвалитися відмінним станом доріг на своїй території. Зі слів Миколи Гузенка, нині це питання гостро стоїть для всіх сіл громади, однак працювати у цьому напрямку не виходить без труднощів.

– Зараз дороги, що мають статус загального користування, є можливість ремонтувати на умовах співфінансування з вищими органами влади. Воскресенською громадою вже укладено договір на виконання таких робіт з ремонту доріг в селі Кінські Роздори, в районі «лікарняної» автобусної зупинки. У селі Воскресенка ремонт дороги вкрай необхідно провести в напрямку, так званого, «колгоспу». Це великий обсяг робіт, і він дороговартісний, тому спільне фінансування – вихід для нас. Очікуємо на те, що вже найближчим часом дорожнє питання буде позитивно закрите, – додає Микола Іванович.

Будинок охорони

Запланували у громаді масштабну реконструкцію колишньої котельні у селі Воскресенка. Її переобладнають під, так званий, будинок охорони, де буде розміщено пожежну частину, місце дільничного інспектора і комунальне підприємство. На роботу до пожежної частини планують взяти місцевих добровольців. Навчання буде відбуватися разом з польськими колегами, які поділяться своїм досвідом роботи.

Водогін на 15 мільйонів та ремонти у школах

Воскресенська ОТГ має ще один масштабний проект з реконструкції водогонів у селі Кінські Роздори. Сума проекту становить близько 15 мільйонів гривень. Щоб скоріше реалізувати задумане, ОТГ хоче заручитися підтримкою держави, адже самостійно громаді освоїти таку суму досить важко. Всі відповідні документи вже подано в Запорізьку облдержадміністрацію, очікують на відповідь.

Велику увагу приділяють школам. Наразі ремонт триває у Кінськороздорівському НВК. Там реконструюють ганок і харчоблок. Незабаром мають придбати шкільне обладнання для першокласників: сучасні парти, стільці, шкільні дошки. Ще багато невирішених питань, кажуть у громаді та запевняють, що мають і сили, і можливості реалізовувати свої невеличкі реформи на власній території. Село поступово розвивається та вдосконалюється.

Ірина Ротко, Катерина Шапка.

1 коментар

  1. Конечно, добровольцев брать будут. Насмешили.😂😂😂. Своих на 3 ставку. И еще не все сваты, браты устроены(

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

15 − thirteen =