Сьогодні відзначається Всесвітній день шульги. І заснований він зовсім недавно, у 1992 році за ініціативою британського клубу ліворуких. Приблизно 10-11% всіх людей на планеті – шульги. Передбачається, що роль у визначенні провідної руки можуть грати до 40 генів.

Також відомо, що в цілому 40% з нас лівоухі, 30% – лівоглазі, і 20% – лівоногі.

Перевірити, яке око у нас домінує, можна наступним чином: витягніть перед собою руку з піднятим догори великим пальцем. Спочатку подивіться на палець двома очима, а потім по черзі закрийте ліве і праве око. Ведуче око – то, яке дає картинку, найбільш близьку до тієї, що ви бачите двома очима. Можна протестувати і вуха точно так же: у якого з них ви зазвичай тримаєте телефон або яке вухо ви докладаєте до стіни, щоб послухати, про що говорять в сусідній кімнаті?

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою. Письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп’ютерні миші і багато іншого для праворуких. Решта пристосовуються. На щастя, ліворуких школярів вже не примушують писати правою, але і сьогодні зустрічаються деякі батьки, вихователі або навіть вчителі, які намагаються перевчити «неправильну дитину».

Я – шульга, але мене перевчили в першому класі писати правою рукою. До цих пір згадую, як страшний сон ту науку. Мені так хотілося взяти ручку до лівої руки! Не можна! На мене кричали, виховували, розказували, що це погано писати лівою рукою. Довелося підкоритися, пишу правою, але більшість справ роблю лівою (авт.).

Чи мають якісь незручності у своєму побуті пологівці лівші?

Юрій Шмаровоз, головний архітектор Пологівського району: «Мені те, що я лівша ніколи не заважало. Я все роблю однаково, як лівою так і правою руками, що дуже зручно у побуті.»

 

 

 

Марія Горбач, інспектор Пологівського центру пробації: «Все роблю лівою рукою, мене з дитинства ніхто не перевчав, це була принципова позиція моєї мами. У повсякденному житті ніяких незручностей не відчуваю. Хіба що іноді помічаю, що комп’ютерна мишка праворуч  розташована.»

 

 

Марія Ляшенко, вчитель англійської мови Новокарлівської школи: «Я лівша, і не вважаю таких людей особливими. Кожен – індивідуальність, незалежно від того лівша чи правша. Лише в школі трохи було не зручно займатися рукоділлям, вчитель на уроках праці показувала як шити чи тримати ножиці лише правою рукою, мені довелося перевчитися різати ножицями лівою. А так, все роблю лівою, як звичайна людина.»

 

Ірина Лісова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут