З 12 серпня на території Воскресенки знову працює археологічна експедиція з Бердянська. Команда археологів досліджує два курганних могильника.

Експедиція працює під керівництвом завідуючої навчальною археологічною лабораторією Бердянського державного педагогічного університету, голови археологічного товариства «Ольвія Агро», кандидата історичних наук та доцента Валентини Папанової. Археологічна експедиція працюватиме до 30 вересня.

Нагадаємо, що цією ж командою в 2018 році проводились археологічні розкопки на території с. Пологи і м. Пологи. Тоді, серед низки знахідок, найбільшу цікавість археологів викликав скіпетр доби ранньої бронзи, що став справжньою сенсацією в науковому світі. Після реставрації та досліджень він був переданий до районного краєзнавчого музею. Фахівці стверджують, що посох – найдавніший символ влади, знайдений на теренах України, аналогів якому іще не доводилося зустрічати.

Пологівська земля виявилася щедрою на артефакти і віддячила унікальними відкриттями. Після розкопок, на науковців чекала не менш цікава та кропітка робота – дослідження артефактів.

А поки ми дивуємося – скільки цікавого таїть в собі наша рідна земля, яку історію може розповісти кожен сантиметр Пологівщини. Приємно розуміти, що після археологічних досліджень та низки яскравих історичних відкриттів про Пологівський край почують в усьому світі!

Згідно з дозволом Міністерства культури України усі знахідки будуть передані до Пологівського районного краєзнавчого музею.

 

За інформацією Пологівського
відділу культури і туризму

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − sixteen =