За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, для відвідування школи дитині насамперед потрібна «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» форми № 086-1/о.

Її видає педіатр чи сімейний лікар після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до інших спеціалістів.

Натомість «Медична карта дитини», яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна − дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатися поза межами медзакладу. Цю форму Міністерство охорони здоров’я України скасувало у березні 2018 року.

Разом з цим дуже важливою є довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень». Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитися з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно, то з семи до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення − планові чи пропущені.

У Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві освіти і науки наголошують, що не вакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Саме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування не щеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Фахівці закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі щеплення, визначені Національним календарем.

А також нагадують, що профілактичний візит до вашого лікаря − чудова нагода проконсультуватися  щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування. Всі послуги педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, − безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я.

За матеріалами Урядового порталу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут