Вінок на Івана Купала – це не лише автентичний символ наймістичнішого літнього свята, а й гарний аксесуар для тематичної фотосесії.

Містичне свято Івана Купала щороку відзначається в ніч із 6 на 7 липня. Якщо вірити народним повір’ям, це найкоротша ніч у році, коли можна спати, оскільки в цей час оживає і стає активною вся нечисть – русалки, відьми, водяники і лісовики. Саме в цю ніч незаміжні дівчата повинні купатися в річці і пускати на воду вінки, щоб дізнатися свою долю.Похожее изображение

Одним із найвідоміших дівочих обрядів у ніч на Івана Купала було плетіння вінків. Традиційно, дівчата починали плести вінки з самого ранку. Як запевняють старожили, вінок на Івана Купала треба було плести з дванадцяти трав. В ідеалі – всі рослини мають бути лікувальними. Вірили, що зібрані трави мають особливу силу, тому саме в купальську ніч їх збирали й складали у вінок.

Потім вінки дівчата пускали на воду і ворожили на них. Якщо вінок пішов на дно відразу ж – коханий розлюбив і, як би сумно це не звучало, найближчим часом ти будеш самотня. Вінок пристав до берега – пропозиції руки і серця в цьому році не бачити, доведеться чекати як мінімум ще рік. У кого вінок буде плавати найдовше, та буде найщасливішою.

Традиційні квіти для Купальського вінка

Мальва. Ця квітка була обов’язковою в вінку на Івана Купала незаміжніх дівчат або жінок, які хотіли привернути в свою долю любов. Вона вважається символом чистоти, ніжності і світлих почуттів.

Деревій. Вважається, що деревій має магічні властивості. Він привертає до вас людей, з якими вам хотілося б спілкуватися в своєму оточенні, і відваджує від вас тих, які неприємні вам: лицемірних, хитрих і підлих. Незаміжні дівчата за допомогою деревію залучали в своє життя чоловіка. Якщо у них на прикметі був чоловік, з яким вони хотіли б зв’язати свою долю, в процесі плетіння вони думали про нього і усвідомлювали його обличчя. Вважалося, що після свята бажаний чоловік обов’язково почне проявляти знаки уваги цій дівчині.

Калина. Калина вважається символом жіночої краси, родючості та здоров’я. Її часто можна побачити в народних вишивках на одязі і в купальському вінку біля жінок, які хочуть завести дитину або зміцнити здоров’я.

Безсмертник. Це квітка є символом довгого життя і міцного здоров’я. Часто застосовується чаклунами в ритуалах на заміжжя і залучення другої половинки. Його можна побачити в вінках заміжніх жінок на Івана Купала, які мають погане здоров’я.

Ромашка. Ромашки вплітають в купальські вінки дівчинки. Вона є символом дівочої чистоти і непорочності. Так само вважається, що ромашка захищає дівчат від замаху на свою невинність. У магії часто застосовується в ритуалах на залучення грошей і любові.

Червоний мак. Червоний мак зустрічається в вінках заміжніх жінок, сиріт і знедолених жінок похилого віку. Він несе хороші зміни в життя дівчини, а так само є символом плодючості. В процесі збору квітів маку слід розповісти йому, для чого ви його зриваєте, яку місію він повинен виконати. Так як мак має багато функцій, він повинен знати конкретно свою задачу. Квітка сприяє народженню дітей, поліпшення долі або набуття спокою.

Хміль. Він обдаровує свого носія ясним розумом і гнучкістю, мудрістю і розширеним кругозором. Сприяє вирішенню складних проблем і отримання відповідей на спірні питання.

Незабудки. Незабудки можна побачити на вінку біля дівчини, у якої є коханий чоловік. Вони дарують стабільність в любові, вірність коханого і думки про неї. Часто ця квітка використовують, проводжаючи судженого в далеку дорогу.

Чорнобривці. Вони виконують ту ж функцію, що незабудки – сприяють вірності в парі і набуття зовнішньої і внутрішньої краси і гармонії.

Любисток. Сама назва пояснює мету використання цієї квітки. Його застосовують в любовної магії, для привороту чоловіка і володіння красою жінці. Любистку відводили велику роль в процесі виховання дівчаток. його висушували і додавали у воду для купання, мили волосся і тіло, додавали в їжу і робили масло. Щоб дівчинка, подорослішавши, була приваблива для чоловіків, її в дитинстві купали в любистку.

Волошки. Ця квіточка дарує ніжність, гнучкість і любов чоловічої статі. Волошки роблять жінку більш жіночною і витонченою.

Барвінок. Барвінок вважається символом вічної любові і безсмертя душі. Він так само притягує чоловіків, посилює їх пристрасть. Часто застосовується в магії в фінансових і любовних ритуалах. Вважається, що барвінок, вплетений в купальський вінок, сприяє залученню, притягує чоловіків, які будуть витися навколо вас.

Схеми плетіння вінка

  1. За принципом кульбабового, тільки квіти використовуються інші.
  2. Все частіше дівчата поєднують магазинні, садові та польові квіти. Технологія плетіння такого вінка трохи різниться, вам знадобляться: квіти, дріт і флористична стрічка.

Спочатку квіти змотуються в невеликі пучечки.

Потім флористичною стрічкою квіти кріпляться до дрота у вигляді кола.

Такий віночок матиме більш сучасний вигляд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут