Дім є у кожного. І не має значення, завзятий ви мандрівник, приїжджає додому перепочити, або ж людина, яка повертається в рідну оселю кожен день. Мало у кого можна побачити ідеальний порядок -у когось незаправлене ліжко, у когось можна побачити брудний посуд у раковині. Одні просто ліняться, інші захоплюються творчим безладом, і в цьому немає нічого страшного, це доведено психологами.

Психологи не дарма вважають, що будинок може розповісти про свого господаря не менше, ніж, наприклад, манера одягатися. Фахівці з психології стверджують,що нічого страшного, що в дома невеличкий безлад. Страшно коли все чисто та охайно, оскільки це свідчить про те, що у вас присутні нервові розлади.

Ми цінуємо затишок, любимо прикрашати свої будинки і квартири, і згодні з тим, що не можна применшувати значення цього місця.

Окремі деталі інтер’єру вашої квартири можуть назвати щонайменше одну рису характеру

Вловити, наприклад, як вміст холодильника або спосіб зберігання шкарпеток співвідноситься з характером господаря квартири, досить складно. Але психологи стверджують, що саме за таким деталям можна і потрібно судити про власника будинку.

 • Бардак в ящику з шкарпетками – уважність до деталей. Такий зв’язок може здатися нелогічним, але дослідження американського антрополога Хелени Фішер довів, що люди, уважні до дрібниць, найчастіше в ящику з шкарпетками мають цілковитий хаос.
 • Захаращена шафа – зв’язок з минулим. Часто буває, що людина не може позбутися речей, які вона не буде носити. Така нерішучість, за словами психолога Дженіфер Баумгартнер, говорить про те, що людина просто не готова йти далі і відпустити минуле. Щоб виправити ситуацію, вона радить поставити таймер на 20 хвилин і викинути все те, що більше не використовується.
 • Відкритий гардероб – пристрасть до моди. Люди, які не ховають свій одяг за дверима шафи, мають особливе ставлення до моди. Для них це не просто те, що відбувається десь у світі, а справжнє мистецтво. Психолог Лінда Пападопулос зазначає, що така людина вважає це мистецтво тим, чим можна насолоджуватися не тільки функціонально, але і естетично.
 • Охайне ліжко – працездатність. Тут такий же дивний зв’язок, як у шкарпеток з деталями, але відповіді близько 70 000 опитаних людей кажуть про те, що ті, хто тримає в порядку своє ліжко, отримують задоволення від роботи і навіть не лінуються регулярно ходити на тренування.
 • Освітлена спальня – в житті все гаразд. Згідно з дослідженням Техаського університету в Остіні, вибір світлої спальні пов’язаний не тільки з тим, що людині хочеться більше повітря, але і з тим, що сама вона емоційно стабільна.
 • Декоративні свічки – амбіційність. Психолог Донна Доусон розповіла, що вироби з тонкого фарфору, декоративні рушники і свічки кажуть про те, що господар будинку амбітний. Вибираючи такий декор, люди приділяють увагу деталям, знаючи, що вони можуть стати ключовими при створенні враження про їх будинок.
 • Велика колекція книг – широкий кругозір. Сем Гослінг, доктор психології, переконаний, що відкритість людини нового відображена в його будинку сильніше, ніж будь-яких якостей. Відкритість може бути виражена не тільки за допомогою бібліотеки, але і за допомогою колекції творів мистецтва, а також дрібниць з останньої подорожі.
 • Порожній робочий стіл – надійність. Незахаращеність речами і прикрасами робочого столу, за словами консультанта з психології Лілі Бернхаймер, говорить не про те, що людина антисоціальна і надто проста. Навпаки, це підкреслює її стабільність і надійність у виконуваній роботі.
 • Велика кількість миючих засобів – консервативність. Одне з проведених досліджень призвело до висновку, що консервативні люди люблять тримати все в чистоті, їх будинки, як правило, добре освітлені. Такий тип людей тримає все під контролем, тому в них багато чистячих засобів, щоб у разі чого мати все необхідне в будинку.
 • Переповнений холодильник – дружелюбність. Наголошується, що люди, у яких вдома завжди повний холодильник, мають якусь пристрасть до шопінгу і купують все, що їм подобається. Експерти кажуть, що такі харизматичні особистості і люблять веселитися.

Щоб оновити квартиру і життя, досить слідувати простим правилам

Соціолог Марта Бек переконана, що біографію людини можна прочитати з її квартири, тому вона своїм клієнтам дає кілька слушних порад, які допомагають налагодити життя.

 • Позбавтеся від минулого, яке приносить біль: чим більше моментів людина проживає в житті, тим більше накопичується речей, що нагадують про події минулого. На жаль, з плином часу деякі етапи з розряду позитивних можуть перейти на негативні, отже, кожен раз, бачачи навіть якусь дрібницю, пов’язану з цим періодом, людина відчуває біль. Тому самий перший крок до гармонійного життя – це позбавлення від всього, що може викликати неприємні спогади.
 • Шануйте свої корені, якщо того вимагає душа: у наш час люди все частіше переїжджають, тому нерідко трапляється так, що про батьківщину залишаються тільки спогади. Звичайно, людина ніколи не забуде місце, де вона народилася і провела дитинство, але іноді хочеться продовжувати бачити знайомі речі. Фахівець радить віддавати перевагу, наприклад, квітам, які характеризують вашу країну, або прикрасити будинок речами, зробленими у вас на батьківщині.
 • Використовуйте для ідеї дизайну ваші інтереси. Захоплення та хобі можуть стати відмінними акцентами в декорі інтер’єру: якщо, наприклад, вам подобаються природа і походи, то використовуйте в обробці натуральні тканини та матеріали природних кольорів, можна розвісити фотографії або картини з пейзажами рідних місць і навіть використовувати звуки природи, коли займаєтеся домашніми справами.
 • Створюйте місце, в якому вам хотілося б жити. Нерідкі випадки, коли люди не запрошують до себе гостей, а значить, не особливо мотивовані займатися інтер’єром, тому що його все одно ніхто не побачить. Спробуйте облаштувати будинок за своїм смаком, а коли робота буде завершена, запросіть гостей.

За інформацією ukr.media

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут