Старе фото: знайдіть свого вчителя

0
1494

Цьому старому фото більше 60 років. На ньому колектив вчителів Пологівської восьмирічної, як тоді називали, залізничної школи №66. Чому залізничної? Тому що навчалися в ній переважно діти залізничників з усього району.

Були навіть із села Семенівки, зі станції Кирилівки, на якій трудилося чимало колійних та станційних працівників. І оскільки з автобусним та залізничним сполученням на той час існували великі проблеми, школярі жили в пришкільному інтернаті, навідуючись додому на вихідні та канікули.

Людмила Міщенко, котра принесла до редакції фото, з теплотою згадує вчителів 66-ї школи, котрі доклали багато зусиль, щоб їхні вихованці виросли розумними і вихованими людьми. Залишали невстигаючих після уроків і сиділи з ними допізна, доки ті не засвоять пройдений матеріал, бо такого поняття як репетиторські заняття, а тим більше за відповідну плату, тоді не існувало.

Наймолодшою серед вчителів на той час у школі була Тамара Вадимівна Комашко ( у верхньому ряду друга зліва), її дуже любили за добрий характер і вміння доступно пояснити шкільний матеріал. З часом вона стала директором Пологівської СШ №5.

Великим авторитетом у дітей користувалися директор школи Мартищенко (у другому ряду третій зліва), вчителі Катерина Семенівна, Марія Іванівна, заслужена вчителька Анна Петрівна Харламова (у другому ряду четверта зліва), викладач російської мови та літератури Марія Опанасівна, її уроки учні відвідували залюбки. Її колега Марія Луківна відзначалася суворістю, але давала глибокі і міцні знання.

В пам’яті Людмили Міщенко залишились також уроки Поліни Григорівни Тоцької, Катерини Семенівни Будник, Марії Григорівни. На жаль, прізвища багатьох колишніх вчителів жінка забула.

Цікаво проводив уроки вчитель німецької Дирман (у другому ряду крайній справа). У школі всі знали його життєву історію, що до вчителювання працював на заводі електриком разом із другом. Під час ремонту електролінії обох їх вразило електрострумом. Друг загинув, а його без ознак життя відправили в лікарню, а потім до моргу, де він прийшов до тями.

На жаль, всіх, кого бачите на знімку, давно вже нема серед живих. Але завдяки знімку ми можемо всіх їх згадати.

Фото 1958 року з сімейного архіву Людмили МІЩЕНКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут