Пологівські вісті Район Пологівський район зібрав понад 100 тисяч тонн ранніх зернових культур

Пологівський район зібрав понад 100 тисяч тонн ранніх зернових культур

0
420

У  Пологівському районі незабаром закінчиться пора жнив пшениці та ячменю. Тож, можна підбити перші підсумки врожаю.

Загалом в районі за станом на 16 липня обмолочено 32 850 га, що складає 80% від запланованого, намолочено 106 485 тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність на сьогодні становить 33,9 центнера з одного гектара. Це на 10 центнерів більше, аніж у 2018 році.  Валовий збір озимої пшениці, обмолоченої на 80% площ, складає 90 142 тонни. Середня врожайність –  33,6 ц/га.

Першими в Пологівському районі завершили жнива в фермерському господарстві «Житниця» і в ТОВ «Агрофірма «Аванте». Також, вже завершили жнива в ТОВ «Агроком», ТОВ «Агрофірма «Батьківщина», ТОВ «Агрофірма «Україна Нова», ПП «Агрофірма ім. Шевченка» та ін.

У порівнянні з минулими роками, найвища врожайність була у 2017 році – зібрали 160 тисяч тонн, це в середньому – 36,4 ц/га. У 2018 році врожайність була значно нижча – 23,2 ц/га.

На жаль, очікування хліборобів у цьому році не справдились, адже напередодні покосів стояла спека і пшениця погоріла. Саме тому накосили менше, аніж сподівались. Сусіднім районам пощастило більше, у них врожайність вища завдяки дощів.

У порівнянні з районами південного регіону: Якимівським, Мелітопольським, Приморським, то їхня врожайність також вища за нашу – від 36 до 38 ц/га.

Якщо погода сприятиме, то до кінця тижня жнива в Пологівському районі завершаться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут