Будьте обережні: пологівців атакують змії

0
4526

У Пологах вже два випадки госпіталізації людей після укусів змій. Про це повідомили “Пологівським вістям” медики. Вони закликають усіх бути дуже обережними, щоб не потрапити на лікарняне ліжко.

Так, вчора, 9 червня, до лікарні звернувся місцевий мешканець. Чоловік розповів, що косив траву біля мосту, що веде на с.Пологи, і відчув укус. Очевидно, у високій траві він не помітив змію. Подібний випадок стався  ще з одним чоловіком раніше.

Медики говорять, що вакцини від укусів змій в районі немає, лікування надають симптоматичне. Варто бути обережними, щоб не стати жертвою змій. В нашій місцевості їх стало більше.

В разі укусу змії потерпілого потрібно якнайшвидше доставити в лікарню. Крім того, людину потрібно покласти і знерухомити поранену кінцівку. Після чого протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. Ні в якому разі не можна відсмоктувати отруту ротом, накладати джгут, робити розрізи, надрізання або припікання в ділянці укусу, оскільки це сприяє посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава і т.д.).

У більшості випадків укусів змій можна уникнути, якщо дотримуватися основних правил поведінки в місцях, де існує потенційна загроза зустрічі з повзучими гадами. Потрібно бути особливо уважним у густій траві, уникати відпочинку біля куп сміття, гнилих пнів або руїн будівель, вночі користуватися ліхтариком, при необхідності носити міцне високе взуття (гумові чоботи).

Наталія Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут