Як розпізнати дефіцит йоду в організмі: головні симптоми

0
260

Йод – це надзвичайно важливий мікроелемент для людського організму. Природа розумно розпорядилася так, щоб належну кількість йоду людина отримувала з їжі, води, повітря, не підвищуючи його дозу свідомо. На жаль, сьогодні те, що задумано природою, змінила людина.

У результаті неприємні наслідки не змусили себе чекати. У сучасному світі людина нерідко страждає від дефіциту йоду. Жінкам слід приймати від 150 до 300 мікрограмів йоду в день, а чоловікам – по 150 мікрограмів.

Які проблеми зі здоров’ям свідчать про нестачу йоду?

Постійну втому, головний біль, дратівливість, сонливість, забудькуватість і поганий настрій більшість з нас списують на погану погоду, завантаженість справами і стрес, навіть не здогадуючись про те, що, можливо, причиною всьому є брак йоду в організмі.

Проблеми з волоссям і шкірою – сухість, лущення, випадання волосся.

Прибавка у вазі – через дефіцит йоду в організмі відбувається уповільнення метаболізму, що неминуче призводить до набору зайвої ваги.

Порушення терморегуляції – людина може постійно мерзнути, оскільки при нестачі йоду порушується процес обміну речовин, внаслідок чого організм виробляє менше тепла.

Часті запори: лікарі повідомляють, що порушення в роботі щитовидної залози впливають на зниження активності шлунка і товстої кишки.

Безумовно, насамперед , коли дізнаєшся, що більшість симптомів дійсно присутні, варто звернутися до фахівця і ні в якому разі не займатися самолікуванням. Інакше ситуацію можна тільки ускладнити.

Важливо розписати раціон, який буде включати в себе продукти, що містять цей мікроелімент. Відзначимо, що до таких належать морепродукти, морська риба, яблука, зелень і м’ясо, морська капуста. У жирній рибі менше йоду, ніж у рибі з білим м’ясом. Узимку в молоці більше йоду, ніж влітку, тому що взимку худоба отримує корм з добавками йоду, а влітку тварини пасуться на траві.

Як повідомив портал Стіна, лікарі розповіли, що, переступаючи поріг в 50 років, варто з особливою увагою ставитися до свого здоров’я і виключити продукти з раціону, які можуть нашкодити.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут