У Федорівці позначили два «махновських» місця пам’ятними дошками

0
790

   У селі Федорівка урочисто відкрили одразу дві пам’ятні дошки. Подія відбулася 20 травня, її приурочили до відзначення 100-річчя Української революції. Як розповів заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, протягом двох останніх років в області працює історико-редакційна група проекту  пам’яті української революції.

Щороку, щомісяця ми перегортаємо все нові і нові події нашого 100-річного буття, які багато років були забуті, заборонені. За згадку про ці події людей колись відправляли до концтаборів або на заслання до Сибіру. Сьогодні ми, завдяки відомому в області історику Володимиру Чопу і іншим запорізьким історикам, відкриваємо чергову сторінку цієї пам’яті у селі Федорівка Пологівського району. Засвідчуємо історичні події славнозвісного Федорівського бою, який став однією із знакових перемог українсько-селянської армії Нестора Махна над більшовиками. Однією з тих небагатьох перемог українського війська, які були у національно-визвольній революції 1917-1921 років“, – зазначив Олександр Зубченко.

На заході були присутні представники села, районної влади. Подію відвідав і вищезгаданий історик, виходець села Федорівка Володимир Чоп. До села цього дня завітали і гості з Гуляйполя: краєзнавець Іван Кушніренко та начальник відділу культури і туризму Гуляйпільської міської ради Любов Третьякова.Інформаційна дошка, яку розмістили на будівлі місцевого будинку культури неподалік меморіалу загиблим воїнам, нагадуватиме та інформуватиме про  славнозвісний Федорівський бій. Під час урочистостей для глядачів свої виступи дарувала обдарована молодь, творчі колективи.

Ще одна пам’ятка розмістилася на будівлі старого навчального корпусу Федорівського Центру професійної освіти. У цій історичній будівлі земської школи ім. Барона Корфа, у 1920 році, засідала революційна рада повстанців махновців. Це був вищий орган Управління махновським рухом і саме у цій будівлі було ухвалено рішення про початок Федорівської операції.

Відомо, що війська Нестора Махна провели карколомну операцію від  Гуляйпільщини до Бердянська і саме у селі Федорівка народна армія нанесла нищівної поразки червоним загарбникам, зазначають історики. До урочистостей у Центрі ретельно готувалися, у будівлі старого корпусу замінили декілька старих вікон  на нові. Тепер на території  навчального закладу є справжня історична пам’ятка.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут