Свято вишиванки: пологівцям розповіли про історію та розвиток української сорочки

0
626

У пологівському територіальному центрі соціального обслуговування у середу, 15 травня, відбувся захід «Вишиванка єднає українців» для підопічних закладу.  

Завідувач відділення денного перебування Інна Проданова розповіла учасникам заходу про зародження свята вишиванки в Україні. Також, всі присутні переглянули цикл коротких роликів, у яких детально показано вбрання українок 19-20 століття, та насолодились відео з показу колекції «Vyshyvanka Couture» від Оксани Караванської в Чикаго.

Не менш цікавими були і факти про історію самої вишиванки, яка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров’я та краси. У нинішній час вишиванка переживає еру відродження, і тепер така сорочка є майже у кожного українця.

У всі часи цінувалася ручна робота. Саме тому підопічні центру соціального обслуговування створили неймовірної краси виставку власних робіт.

Віра Григорівна Шведенко продемонструвала присутнім свої власноруч вишиті рушники, вишиванки, серветки та картини, роботи, виконані в техніці алмазної мозаїки, та серветки в техніці хардангер.

 

Роботи Валентини Федорівни Макаренко не менш вражаючі. Її талант до вишивання нитками та бісером безмежний. Яскраві мальовничі картини вражають тонкою кропіткою майстерністю виконання та випромінюють тепло і затишок. Вона вишила вже більше 100 картин! Більшість своїх шедеврів Валентина дарує близьким та друзям.

Тетяна Василівна Колісник створює чарівні картини з алмазної мозаїки, стразів та простого бісеру. Її яскраві роботи, виконані з високою майстерністю, милують погляд кожного глядача.

Завершення свята було душевним та мелодійним, адже всі присутні заспівали гарних пісень під звуки баяна Людмили Плетінь.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут