“Спорт-LAND малятам”: батьки-активісти подають свій проект для участі у Громадському бюджеті

0
596

Бюджет участі – чудова можливість втілити цікаві ідеї та проекти в життя. Потрібні тільки бажання, фантазія і трішки ініціативи. У Пологах впроваджується такий бюджет. З 1 до 31 травня у міській раді приймають заявки та проекти на участь у ньому. Колектив і батьки дітей, які відвідують дитсадок «Лисичка», твердо вирішили обов’язково подати свій проект.

Вони мріють про сучасний спортивний майданчик для дітей, де б можна було і у футбол, і у баскетбол зіграти, і змагання провести. Свій проект вони назвали «Спорт-LAND малятам».

– Про бюджет участі ми дізналися з газет, з білбордів. Зацікавилися. Детально про нього розповіла завідуюча садком Олександра Миронівна Малько. Подумали: а чому б не спробувати? Провели серед батьків соціальне опитування за допомогою анкет і з’ясували, що вони хочуть бачити в садочку. Відповіді були різні: від гойдалок, гірок до боксерської груші і бігових доріжок.

Але більшість батьків висловилися за спортивний майданчик зі штучним покриттям. Плюс до всього зібрали підписи (більше 70). Варіанти обговорили, прорахували. Батьки разом з дітьми з різних груп навіть макети майданчиків виготовили, щоб наочно усі могли побачити, як вони уявляють собі їх. Тож у нас в садочку відбувся свій міні-конкурс проектів. Ми їх оцінимо, обговоримо, виберемо найкращий і подамо заявку, – розповіла головний бухгалтер «Лисички» Людмила Валеріївна Крепиця, яка очолила ініціативну групу і допомогла прорахувати вартість проекту.

Вона показала макети, серед яких оберуть найкращий. Приємно, зазначає жінка, що батьки готові й самі долучатися до втілення та вдосконалення проекту. Вони мріють про багатофункціональний майданчик, де буде міні-футбольне поле, але хочуть, щоб діти могли вчитися грати і в баскетбол. Вже навіть виготовили баскетбольний щит. Якщо їхній проект виграє, то будуть його вдосконалювати і власними силами. Розуміють, що за рік і за невеликі кошти все одразу не зроблять, але розраховують, що їхній проект отримає перспективу розвитку. Головне бажання батьків – щоб майданчик був не травмонебезпечний, і щоб дітям було, де гратися, адже зараз вони гіперактивні.

У садочку навіть вже придумали, де можна зробити їхній власний «Спорт-LAND». Є на території вдала місцина, де і затінок від дерев, і затишок. Залишилося тільки виграти. Попереду голосування. У дошкільному закладі сподіваються, що містяни підтримають ініціативу і проголосують за їхню мрію. Закликають і інших пологівців подавати свої проекти для участі у Громадському бюджеті. Запевняють, що насправді все не так складно.

А у міській раді нагадують, що термін подання проектних заявок скоро закінчиться. Він триває до 31 травня. Тож, хто має ідеї для втілення, повинен поспішити!

Наталія Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут