Що з вакцинами у Пологівському районі та чи роблять щеплення пологівці?

0
326

Нещодавно в Україні та в усьому світі проходив «тиждень імунізації». На думку пологівських лікарів, це питання не може поміститися в рамки одного тижня й потребує широкого інформаційного роз’яснення. За ініціативи керівництва Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги відбувся круглий стіл з медичними працівниками дошкільних та шкільних закладів. Під час зустрічі медики говорили про актуальність вакцинації та проблеми даного питання, особливо про відмови батьків. Тільки спільними зусиллями, впевненні медпрацівники, можна досягти колективного імунітету в Пологівському районі, а це показник 95-97% вакцинованих.

Пологівці вакцинуються
Кабінет для щеплень у Пологах має відвідувачів щодня. Сюди приходять і дітлахи з батьками, і дорослі. На чергове  щеплення днями завітав і житель Пологівського району Микола Розпоп. Настав час робити щеплення від правця. Чоловік за календарем щеплень завжди слідкує особисто, однак про терміни нагадують і лікарі.
“Я вважаю, що це дуже важливо. Потрібно робити щеплення, бо є такі захворювання, які неможливо вилікувати”, – розповів чоловік.

Навіщо людині щеплення?
Не маючи щеплення, людина може не лише захворіти, а і загинути від кору чи правця. Отримати можна і непоправні ускладнення здоров’я від цих та інших хвороб. Медики наголошують і  радять робити щеплення вчасно й обов’язково.

Міфи про вакцинацію
Останнім часом зустрічається все більше інформації, що несе в собі посилання до «анти вакцинації». Страху наводять ЗМІ, у соцмережах цю тему зачіпають батьки, які мають страхи щодо вакцинації своїх дітей. Пологівські медики навпаки намагаються якомога більше інформувати людей про позитив від щеплень і наголошують: вакцинація має бути обов’язковою для захисту здоров’я, починаючи від народження і до кінця життя!
Є батьки, які по телевізору побачили чи почитали в інтернеті,  поспілкувалися з подругами та склали для себе міфи про вакцинацію. Ми, як сімейні лікарі, стараємося розвінчувати їх і приводити медичні аргументи. Наприклад, багатьох турбують побічні дії. Так, у будь-якої вакцини вони є, і вони прописані в інструкції. Переважно це підвищення температури, гіперемія і біль у місці введення ін’єкції та чи можна це порівняти з ускладненнями та результатами захворювання в разі відсутності щеплень? Від поліомієліту людина може отримати параліч, а від кору сліпоту, енцефаліт чи навіть померти. Від правця зовсім немає лікування“, — наголошує Анна Дуб, головний лікар Пологівського ЦПМСД.
Чи відмовляються пологівці від щеплень?
Випадки поодинокі та мають місце і на Пологівщині. Переважно, це рішення батьків не вакцинувати дитину. Про це медики зазначили під час круглого столу. Зокрема, про такий випадок зазначила медичний працівник Пологівської СРШ № 2, однак майже кожен навчальний заклад нашого району має кілька учнів, які не мають необхідних щеплень. Відмова батьків пов’язана з релігійними поглядами. (Відсутність щеплень може бути через медичні показники, однак це не є випадком, що входить до категорії «відмови».

Статистика: втішна і не дуже
80 % – такий показник вакцинування населення від того чи іншого захворювання у Пологівському районі за минулий рік. За перший квартал 2019-го кількість проведених щеплень сягає 37%. Загалом, кількість щеплень з кожним роком зростає.
2 випадки захворювання на кір у Пологівському районі було зафіксовано за останні декілька місяців. На щастя, обійшлося без важких наслідків.
За даними ВООЗ: в Україні щорічно від туберкульозу помирає 5000 чоловік, майже 600 помирають від гепатиту «В».

10 основних інфекцій, від яких потрібно отримати щеплення
В Україні існує 10 основних інфекцій, від яких людині потрібно отримати щеплення: туберкульоз, поліомієліт, кір, краснуха, паротит, кашлюк, ХІБ-інфекція, гепатит «В», правець, дифтерія (до 6 років). У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.У 14 повторно щеплюють від поліомієліту. В 16 років також вакцинують від дифтерії та правцю і повторюють ці щеплення вже у дорослому віці кожні 10 років. Лікарі закликають не боятися щеплень, адже саме вони можуть врятувати життя.
Про побічну дію непокоїтись варто лише, якщо вона виникають через кілька днів після вакцинації й не стихає.
Це випадки, коли висока температура не керується жарознижувальними препаратами, якщо з’являються судоми, якщо дитина млява або змінилась поведінка, змінився апетит. В таких випадках, звичайно, потрібно звертатись до лікаря“, – зазначила заступник головного лікаря Пологівської ЦПМСД Наталія Гарцева.

Чи є необхідна вакцина у Пологівському районі?
За даними Пологівського ЦПМСД, вся необхідна вакцина є у наявності в нашому районі і вона безкоштовна. З календарем щеплень можна ознайомитись нижче:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут