Юні трактористи з усієї області змагались у Федорівці. ФОТО

0
638

Трактористи з різних куточків Запорізької області мірялися знаннями та практичними навичками. На базі Федорівського центру професійної освіти, у Пологівському районі, відбувся другий обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед студентів закладів профосвіти, які здобувають професію “тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.

Змагання складалися з  кількох етапів, один з яких – практичні навички роботи на тракторі у полі.

На подвір’ї Федорівського центру професійної освіти святково зустріли гостей. З’їхалися студенти та представники закладів професійної освіти з 10 районів: Михайлівський, Вільнянський, Якимівський, Мелітопольський, Великобілозерський, Пологівський, Василівський, Веселівський, Бердянський райони. В конкурсі беруть участь лише переможці першого етапу конкурсу, по одному зі студентів з кожного навчального закладу.

Такий конкурс у Запорізькій області проходить раз на декілька років.

«Другий етап всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії тракторист-машиніст сільськогосподарського призначення проходить у нашій області раз на три роки. Ми обираємо найкращого учня для того, щоб він взяв участь вже у заключному етапі, який цього року буде проходити у  Катюжанці, Київської області. Нам необхідно сьогодні вибрати найкращого, найвитривалішого, найдосвідченішого», – відзначила СВІТЛАНА ЦИПРІНОВА, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, голова оргкомітету.

Учасників поділили на дві групи. Перша група вирушила на здачу теоретичних тестів, у комп’ютерному класі професійного центру. Друга частина разом зі своїми представниками та членами журі відправилася на поле. Конкурсантам необхідно було відрегулювати начіпну систему трактора та плуга. Час виконання першого завдання півгодини.

По ходу роботу учасників оцінювали члени журі, серед яких і директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області ОЛЕКСАНДР ПАРЖИЦЬКИЙ.

Інша частина завдання –  керування трактором та оранка земельної ділянки.

Федорівський центр професійної освіти підготував все необхідне для проведення обласного етапу змагань: майданчик, відповідна технічна база, комфортні умови для усіх учасників змагань.

Навчальний заклад професійної освіти на Пологівщині один із найбільших в регіоні. Тут вже не один десяток років вчать професіям: бухгалтер, оператор комп’ютерного набору, кухар, слюсар з ремонту. Як показує практика, найбільше випускників саме за професією – тракторист сільгоспвиробництва.

«На сьогодні популяризація робітничих професій в Україні це, напевно, сама основне завдання. Є відтік, дисбаланс підготовки фахівців. У нас сьогодні діти, які навчаються у Вишах переважають по кількості тих, хто вирішив присвятити себе робітничій професії. В Україні потрібно наголошувати, що ці професії потрібні. На сьогоднішній день прийшов час, коли роботодавці починають замислюватися над тим, як платити,як втримати молодь робітничих професій, це майбутнє. Скільки б  у фермера не було землі,  її без робочих рук не обробиш. Я думаю такі змагання, вони велику справу роблять», – зауважив директор Федорівського центру професійної освіти АНДРІЙ ЗЕЛЄНЦОВ.

Декілька годин на полі тривали змагання. Як зазначили члени журі, найголовніші критерії оцінки – це прямолінійність оранки, гребнистість і глибина оранки і підйом та заглиблення плугу.

Після закінчення практичної частини змагань, перша п’ятірка учасників видихнули з полегшенням і відправилась на теоретичний екзамен. Їм на заміну прибула друга група студентів, що мали продемонструвати свої практичні навички.

У фіналі визначилися найкращі: перше місце посів ДМИТРО ПИСАНКО, студент ДНЗ «Михайлівське ВПУ». Друге місце у ВАЛЕРІЯ ЛАЗОРЧАКА з ДНЗ «Мелітопольський ПАЛ». Третє місце дісталося СТЕПАНУ ЯСІЛЬЙОНІС с з ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО».

Всіх учасників нагородили призами, зокрема переможцям дісталися сучасні портативні звукові колонки, флешки і не тільки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут