У Пологах тепер є клініка для молоді

1
1540

Нарешті, це сталося! У нашому місті почала роботу «Клініка дружня до молоді». Такі медичні заклади є в багатьох великих містах України. Тепер і в Пологах молодь може звернутися за медичною і психологічною допомогою до клініки, яка відчинила свої двері саме для неї. Які спеціалісти там працюють та які послуги надають? Це ми з’ясували у самих медиків.

Великий плюс в тому, що не треба стояти в чергах під кабінетами лікарів у поліклініці! «Клініка дружня до молоді» знаходиться у приміщенні, де розташовані лабораторія і «Швидка допомога» (вхід з вул. Державної). На прийом можна потрапити, попередньо домовившись по телефону про зручний час.

«Ідея створення такої клініки виникла у нас давно, але можливість відкрити її з’явилася тільки зараз, – розповідає заступник головного лікаря з охорони дитинства та материнства АЗПСМ м.Поліг Наталія Гарцева. – Наша аудиторія – це молодь від 14 до 24 років. Основною метою діяльності є збереження здоров’я підлітків і молоді, формування свідомого ставлення до свого здоров’я і формування навичок здорового способу життя».

Читайте також: Потрібна допомога: 2-річній дівчинці збирають кошти на пересадку печінки

У «Клініці дружній до молоді» працюють сімейний лікар Марина Шевченко (телефон для запису на прийом 050-585-94-30), практичний психолог Юлія Тоцька (095-128-63-53, 098-326-98-94) і медична сестра Галина Котенко.

Спеціалісти клініки проводять медичний огляд, оцінюють фізичний та психологічний стан, можуть допомогти прищепити навички правильного та раціонального харчування, індивідуально підібрати дієти при різних захворюваннях, розшифрувати дані лабораторних досліджень, при потребі направити до вузькопрофільних спеціалістів. Також консультують з питань ВІЛ/СНІДу, безпечних статевих відносин, хвороб, що передаються статевим шляхом, збереження репродуктивного здоров’я та планування відповідального батьківства. Там можна зробити швидкий тест на ВІЧ безкоштовно і анонімно.

Крім того, спеціалісти проводять діагностику інтелекту, креативності та рівня розвитку особистості, комунікативних навичок, професійного спрямування. Консультують щодо методів контрацепції (засоби контрацепції безкоштовно можна також отримати у клініці). Допомагають вирішити проблеми взаємовідносин з батьками, вчителями та однолітками, конфліктні ситуації та займаються індивідуальною та колективною психокорекцією.

«Ще у нас є школа для молодих батьків. Ми проводимо лекції на різноманітні теми, для цього є спеціально облаштована кімната. До речі, теми для лекцій, дискусій чи тренінгів можна обирати самим. Ми зажди раді нашим відвідувачам і готові їм допомагати», – говорить Наталія Гарцева.

Тож, якщо вам від 14 до 24 років і потрібна допомога, звертайтеся до спеціалістів «Клініки дружньої до молоді». Телефони для запису вказані вище.

Ірина Бараненко,

вихованка гуртка «Основи журналістики» БДЮТ,

учениця Пологівської СРШ №2.

Фото Наталії Осипенко.

1 коментар

  1. А не завадить ця робота для огляду та лікуванню тих людей , з якими М. Шевченко уклала декларацію як сімейний лікар, адже на двух стільцях, напевне , якось незручно сидіти…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут