Ромське свято без ромів

1
1174

Чи майже без ромів. Бо їх було лише пару чоловік…

У розважальному центрі «Юність» 8 квітня пологівці відзначали Міжнародний день ромів. На свято завітали представники районної та міської  влади, вихованці Пологівського РБК, БК «Гірник», дитячої школи мистецтв тощо. А от головних гостей свята – ромів, на жаль, майже не було.

Не зважаючи на цей факт, організаторам заходу вдалось привернути увагу до самобутньої культури ромського народу. Пологівці почули про історію ромів, послухали їхніх пісень та насолодились запальними ромськими танцями. Дізнались про те, що ромська нація подарувала світові чимало знаменитостей і талантів. Серед них, приміром, Чарлі Чаплін, Кармен Амайя, Ерік Кантона, Елвіс Преслі, Джанго Рейнхардт, Броніслава Вайс (Папуша), Ронні Вуд, Софія Ковалевська, Боб Хоскінс, Йоганн Тролльман, Тайсон Ф’юрі та інші.

Можливо, в наступному році це свято ми проведемо з безпосередніми представниками ромської національної меншини.

1 коментар

  1. “Роми” самоприсвоєна назва циган можливо від слова “ромале” (циган) Є багато інших версій з історями аж з часів виходу циганів з Індостану. Ще ромами називали жителів стародавнього Риму, богиня покровителька цього міста так і називається – Рома. Загалом відношення до циганів у світі таке ж як і скрізь. Ромами там їх теж не називають не часто, крім офіційних постанов влади, бо самі ж цигани на цьому наполягли, так самих циган. В тій же Італії, де циганів багато, це не “роми”, а “кале” (буквально чорний), а в народному варіанті – zingari (зінзарі) з наголосом на літеру І. Майже те ж саме в іншій країні з великою кількістю циганів – в Іспанії, там вони cigano, або gitanos, з тим же наголосом… В українській, віднедавна, циганів часто називають ромами. Але в класичній українській мові це слово відсутнє, і дехто з сучасних українських мовознавців вважає застосування слова роми до циганів неприйнятним: http://piddubny.com/tsyhany-chy-romy-abo-yak-dyskryminuyut-ukrajinsku-movu/ Є й протилежні думки. Щодо “Ромської мрії”, то в усіх країнах корінні народи, серед яких живуть цигани, визначають її однаково – по їх справах. Яких? Так кожен знає хто мав досвід з спілкуватись з циганами! 😉

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут