Робота для пологівських підлітків – реальність!

0
746

Хто не мріяв ще у шкільному віці заробляти власні кошти? Мабуть, майже всі хотіли б фінансової незалежності. Проте хтось мріє, а хтось вже має «мані-мані», причому зароблені самостійно!

Максим Тоцький – учень Пологівської ЗОШ №4. Якось він зацікавився заробітком в Інтернеті і вже не один рік займається фрілансом. Що він може розповісти про це, які поради дати молоді та чим здивувати доросле покоління? Дізнавався про це з перших вуст.

– Розкажи, з чого почався твій заробіток?

– Про фріланс я дізнався у 14 років. Блукаючи просторами Інтернету, натрапив на цікаву статтю про заробіток легких грошей у юному віці. Мене це дуже зацікавило. Пізніше з’ясувалося, що це був обман, але саме ця подія підбила мене до пошуку засобів заробітку в Інтернеті. Я наштовхнувся на термін «фрілансінг». Першим сайтом, на якому я заробив, був seosprint. Переглядав рекламу і виконував неважкі завдання. Звичайно, заробив мало, але мені було все одно. Головне, що я заробив їх сам, без допомоги інших.

– Чим ти зараз займаєшся?

– Зараз, як фрілансер, я обрав веб-дизайн, але це досить широке поняття. Якщо точніше, то займаюся дизайном веб-сайтів, іноді дизайном рекламних банерів та листівок. Частіше розробляю дизайн односторінкових сайтів (landing pages). Вони досить прості для користувачів, бо з них отримують бажану інформацію, не витрачаючи на це багато часу. Іноді отримую замовлення від Інтернет-магазинів. На відміну від першого – це складний, структурний сайт, для розробки якого потрібно багато часу. Приблизно від 14 до 40 днів.

– Якщо не секрет, скільки заробляєш?

– Спочатку я не розраховував на грошові винагороди: основною метою був досвід. Безкоштовно я виконав свої перші 5 робіт. За наступні роботи брав символічну плату в розмірі 50-70 гривень. Так я заробляв місяць. Коли почав займатися дизайном сайтів, зрозумів, що люди здатні платити за це немалі гроші. Згодом вартість моїх послуг почала рости. Зараз за дизайн односторінкового сайту беру приблизно 1500 гривень. Найбільшу суму я отримав за дизайн Інтернет-магазину (розробка йшла майже два місяці) – 5000 гривень.

– Чи важко навчатися і працювати?

– Це залежить від того, як ти навчаєшся і як розставлені пріоритети. Я приділяю веб-дизайну більше часу, ніж школі, хоча школа займає значну роль у моєму житті. Взагалі, якщо ти добре навчався у середніх класах, в одинадцятому оцінки працюють на тебе.

Читайте також: День без телефону – пекло міленіала? (#ЕКСПЕРИМЕНТ)

– Які програми використовуєш для роботи?

– Я користуюся майже всіма програмами Adobe. Серед них частіше працюю в Adobe XD, Adobe Photoshop. Для дизайну простих сайтів найкращий вибір для мене – це Figma. Вона легка у використанні для початківців.

– Ким хочеш працювати в майбутньому?

– Зараз точно не знаю, але гадаю, що професія не буде пов’язана з дизайном. Хотілося б реалізувати себе як бізнесмена. Дизайн для мене – це один з інструментів для досягнення мети.

– Назви три своїх улюблених книги.

– «Багатий тато, бідний тато» Роберта Т.Кийосаки, «Коротко і по суті» Грега Маккеона, «Хуліганська економіка» Олексія Маркова.

– Що можеш порадити підліткам щодо заробітку в Інтернеті?

– Для початку треба зрозуміти, чим тобі цікаво займатися. Головне – не лінуватися, спробувати себе у різних сферах діяльності. Розвиватися у тій, яка тобі більше всього подобається. Також, якщо хочеш заробляти в Інтернеті, треба будувати своє оточення з тих людей, які також працюють там і заробляють набагато більше тебе. Тобто люди, в яких можна повчитися та перейняти досвід.

Спілкувався Антон Волочко,

вихованець гуртка «Основи журналістики» БДЮТ,

 учень Пологівської ЗОШ №4.

Фото Наталії Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут