«Екологія, кошти, проблеми, дороги, політика, перспективи Пологівщини. Інтерв’ю про ВСЕ з депутатом обласної ради Олегом Закарлюкою»

0
840

Не лише тиснути на кнопки в сесійній залі, а приймати потрібні рішення для розвитку територій. Під таким гаслом вже п’ятий рік Пологівщину в області представляє діючий депутат Запорізької обласної ради Олег Закарлюка. Як колишній очільник міста і району, народний обранець має власну точку зору і позицію з питань розвитку нашого краю. Про результати роботи минулого року та перспективи Пологівщини у 2019-му Олег Васильович поділився у розлогому інтерв’ю.

«Кошти – в справу»

 – Олег Васильович, рік почався і триває обговорення проблем та планів, які мають реалізуватися протягом цих 12-ти місяців. Цікавить питання розподілення депутатського фонду на 2019-й рік. Як показує практика – це реальний інструмент у вирішенні проблем. –

– Нещодавно ми зустрічалися з депутатами обласної ради, які також представляють наш район в області, а саме з Андрієм Івановичем Чеберком та Іваном Івановичем Чесноковим На зустрічі були присутні керівники міста і району. Формат таких зустрічей у нашій депутатській діяльності важливий. Кожен з обласних депутатів, переважно, опікується територією, від якої він і обирався. Особисто я закріплений виключно за територією міста Пологи, Іван Іванович контактує з сільськими радами, територія Андрія Івановича – це частина міста Пологи та село Воскресенка. Хоча і існують такі формальності, вважаю, що нам вдається консолідувати сили і у рівних частинах допомагати територіям, тобто раціонально використовувати кошти депутатських фондів. Зрозуміло, що 700 тис грн, що виділяються на депутатський фонд кожного обранця в обласній раді, не завжди вистачає, особливо на  глобальні проекти. Тому важлива співпраця з органами місцевого самоврядування, бо керівництво на місцях краще розуміється на потребах людей, на проблемах інфраструктури тощо. Спільно ми обговорили і окреслили напрямки, де цього року буде необхідним використання коштів  депутатського фонду.

– Цього року сума, що надається кожному депутату з обласного бюджету, залишається незмінною?

– Поки що так – 700 тис. грн, однак ще йдуть перемовини щодо можливого збільшення розміру депутатського фонду до 1 млн грн. Водночас я хочу зауважити, що збільшення депутатського фонду – це і збільшення відповідальності кожного депутата за розвиток громад перед жителями області. Якщо фонд буде збільшено, ми спільно з депутатами інших районів плануємо виділити по 150 тис. грн на будівництво в обласному онкодиспансері бункера для нового випромінювача. Я гадаю, це гарний вклад у розвиток області. На жаль, ніхто не застрахований від цієї тяжкої хвороби, якою є онкологія. В обласному онкодиспансері лікуються жителі всього запорізького регіону і пологівці не виняток.

– Які плани щодо розподілення коштів на пологівській території особисто у Вас?

– Багато розмов ведеться в області про те, що депутати облради нібито “розпорошують” кошти. Виділяють гроші на закупівлю м’ячів, спортивного інвентарю чи необхідних у побуті речей для дитсадків. По суті, це “палка з двох кінців”, як то кажуть. Якщо ми не будемо робити подібного сьогодні, коли є можливість, той чи інший дитячий садок ще багато років можливо не зможе закупити цього собі. Місцеві бюджети часто не можуть охопити всього. Це на перший погляд дрібниці, а для  вихованців, педагогів, батьків – це вкрай необхідні речі. Важливо, щоб у дитсадках були нові ліжечка, нова постільна білизна тощо. Тут ростуть наші діти, нам має бути не соромно за умови, які ми для них створюємо. Минулого року велику увагу я, як депутат, приділив оновленню парт для першачків “Нової української школи”. Цього року продовжу це. Якщо за кілька років ми повністю оновимо шкільні парти, вони залишаться і для наступних поколінь. На сьогодні також вже є плани щодо закупівлі у наше пологове відділення спеціального обладнання для новонароджених. Воно досить не дешеве. Рішення про придбання кювету для новонароджених – також результат спілкування з органами місцевого самоврядування, керівництвом лікарні. Потрібно чути про проблему з перших вуст. Звичайно, до нас, як депутатів, щороку звертаються жителі району за матеріальною допомогою. Будемо допомагати і надалі.

«Питання екології»

 – Питання екології одне з провідних та актуальних у Вашій депутатській діяльності. Ви голова постійної комісії з питань  земельних відносин, охорони надр, екології та раціонального природокористування в області. Які екологічні проблеми нашої території мають знайти своє вирішення під час вашого депутатства?

– Головним завданням на цю свою депутатську каденцію вважаю проект повної реконструкції каналізаційних очисних споруд міста Пологи. Це надважливо для кожної людини, яка проживає на території міста. Проект вже є, він масштабний. Проектно-кошторисна вартість близько 60 млн грн. Цього року плануємо приступити до робіт. Я маю надію, що за подальшої підтримки області  і курсу центральної влади, яким ми йдемо, реалізуємо ці плани впродовж 2-3 років.

 – На Ваш погляд, чи має Пологівщина глобальні проблеми, пов’язані з екологічною ситуацією?

– У нас є близько 100 тонн хімічних засобів на території Пологівщини. Уявіть. За ці два роки, на жаль, не вдалося вирішити питання. Як не парадоксально, проблема не в тому, що немає коштів. У нашій країні просто немає фірми або організації, яка  б  мала дозвіл на знешкодження хімічних добрив. Не в Запорізькій області, а в цілій Україні немає. Я, як депутат,  як голова комісії спільно з іншими обласними обранцями, профільними відділами, надсилали десятки листів до Міністерства екології. Поки ніяких зрушень. Хочу зазначити, що ще за часів  моєї роботи, як очільника районної адміністрації, станом на 2005-й рік у складах на території району майже не залишалося шкідливих хімічних речовин. Те, що наразі знаходиться на нашій землі – результат безконтрольного ввезення хімдобрив з інших територій.

– Чи відносите до проблем екології ситуацію з лісосмугами, точніше, їхнє тотальне знищення?

– Проблема тягнеться не один рік. На практиці бачимо, що “безгоспні” лісосмуги просто зникають. Донедавна вони були власністю держави. Тепер з’явилася можливість передати їх громадам. У моєму розумінні кожна сільська рада мала б мужність прийняти їх на свій баланс. Коли ми навіть зловимо людину, яка незаконно  знищує ліс, просто немає сторони, яка б відстоювала інтереси  постраждалих. Знаю, що очільники сіл і селищ наразі гостро сприймають зміни, оскільки взяти на баланс їм сьогодні доведеться частково знищені лісосмуги. Потрібно буде провести інвентаризацію земель, а це не малі кошти.  За моєю інформацією, близько 1 млн 600 тис грн потрібно на підготовку документів та проведення інвентаризації лісосмуг для нашого району. Це цифра станом на минулий, 2018-й рік. Моя позиція така: необхідно допомогти. Централізовано видати районам ці кошти. Хай це буде з обласного бюджету, наприклад. Вада наших депутатів в тому, що якісь глобальні проблеми ми завжди ставимо на перші місця, а те, чим ми дихаємо кожного дня, чим ми користуємося, чомусь вважаємо, що це не першочергово. На такі речі постійно не вистачає коштів. Потрібно зробити перший крок, допомогти з інвентаризацією, потім зібрати сільських голів, голів громад, очільників селищних рад і вести перемовини.

«Проекти для міста»

 – Які проекти для міста будуть реалізовані в 2019-му році? Чи є у планах проекти по водогонах, зливних каналах тощо?

– Безумовно так. Що стосується  водогонів, напірних колекторів будемо вести мову про їхню реалізацію ближче до літа. Тоді буде інформація щодо вільних залишків обласного бюджету і розуміння можливого використання коштів. Порушувати це питання в області однозначно планую. Турбує водовідведення по місту. Території Червоного висілка, Аврори після літніх повеней дуже постраждали. Потрібно, де це є можливим, робити зливові канали, котрих у місті не вистачає. При цьому, варто розуміти, навіть надсучасні зливові канали подекуди не забезпечують захист від природного стихійного лиха такої сили, з яким Пологівщина зустрілася минулого літа. Роль тут відіграє і географічне положення, однак нічого не робити в такій ситуації не можна. Ще знаю, що конче необхідно придбати для міста бульдозер або навантажувач. Цю техніку потребують комунальники для наведення ладу на сміттєзвалищі. Це питання вирішимо при першій можливості. Минулого року закупили 2 нових сміттєвози для Поліг. Вдалося придбати також шкільні автобуси, асенізаторську машину. Моє завдання – залучити кошти або необхідну техніку для міста і району і цього року.

 «Дороги»

 – Жодне спілкування з представниками влади не обходиться без теми про дороги. Дивлячись на їхній жахливий стан у нашому районі, питання одне: коли ремонтуватимуть?

– Це питання, безперечно, не обходжу увагою і я, як представник міста Пологи у  області. На сьогодні відомо, що дорога з Поліг до Оріхова, з Оріхова на Токмак і Мелітополь за своїм статусом передана на баланс місцевої влади. Вже зроблені проекти, і цього року матимемо змогу провести ремонт автошляху. Те, що стосується дороги у напрямку Пологи-Запоріжжя, точніше, ділянок, які залишилися не відремонтованими, то у 2019 році ремонт на трасі має бути закінчений. Є впевненість щодо цього. Ми матимемо дорогу європейського рівня, що з’єднає нас з обласним центром. Жителів Поліг, серед іншого, турбує стан автодороги, що поєднує наше місто з сусіднім Гуляйполем. Раніше ремонт не відбувався через те, що держава не надавала кошти. Ця дорога мала статус державної, тепер вона передана області. Створено комунальне підприємство при обласній раді, яке опікуватиметься дорогами регіону. Впевнений, що це покращить ситуацію в області і пришвидшить ремонт аварійних ділянок. Покращення доріг саме на півдні України – це пріоритет влади, що не раз зазначав особисто Президент України Петро Порошенко .

«Політичні фарби»

– Важко обійти тему прийдешніх виборів. Особливо у такий непростий час для країни.  Яких змін очікуєте в Україні після 31 березня?

– Я представляю діючу владу. Гадаю, у нас склалася хороша команда. За ці 5  років є чіткий курс. Він настільки чіткий, що  я не уявляю, як можна з цього курсу зійти? Як патріот, як людина, яка поважає і любить все українське, я вважаю, що за ці 5 років зроблено те, чого не зробили в Україні за всі 20. Те, що ми йдемо європейським курсом, це правильно. Історично уже все доведено. Ми можемо побачити, де у світі суспільство розвивається правильно, демократично, де кращий рівень життя. Я вважаю, що український народ – це абсолютно європейська, цивілізована, мирна, трудолюбива нація. Потрібно мати не мало мужності для того, щоб розпочати всі ті реформи, які мали б реалізуватися у нас ще 15 років тому. Я згадую себе міським головою у 2002-му році, коли нам з Києва обіцяли, що скоро місцевим органам влади нададуть самостійність, дадуть більше повноважень, більше бюджетів. Цього тоді не сталося. Зараз вже більше трьох років триває процес децентралізації. Це надважлива реформа, яка в нашій країні, нарешті, відбувається. Вона дає свої результати.  Гадаю, країна на сьогодні має свого лідера. Діючий Президент України Петро Порошенко повинен продовжувати вести країну обраним курсом, продовжувати реформи. Починати завжди важко, однак, впевнений, що надалі ми побачимо ще більше позитиву від започаткованих змін на практиці.

– Чи кожна реформа, започаткована в останні роки, має Вашу підтримку? Наприклад, скандальна реформа медицини?

– Є багато нюансів, однак, я вважаю, що ця реформа принесла важливі зміни. Вона розпочалася лише рік тому, а ми вже бачимо реалізацію її першого етапу. Бачимо чіткий “кістяк”, за яким надалі розвиватиметься медична галузь. Зрозуміло, що знаходяться й ті, хто категорично проти. Сьогодні багато хто “присмоктався” до медичної галузі і йде не зовсім чесним шляхом. Для прикладу, в Україні виявили 30 тисяч псевдо-інсулінщиків. За правилами реформи надалі так робити не вийде, красти стає неможливим. Тож потрібно перетерпіти цей переломний момент, щоб потім оцінити переваги реформи, як це відбувалося у тій самій Америці чи Європі.

– Після виборів президента,  пологівців очікуватимуть ще одні вибори – голови та депутатів територіально об’єднаної громади. Як вбачаєте подальшу співпрацю з громадою?

 – Для мене це питання на кшталт попереднього, про вибори лідера держави. На сьогодні у нас повне порозуміння і плідна співпраця з діючим міським головою Юрієм Коноваленком. Вважаю, що зміни, котрі відбуваються у місті – це гарний початок місцевих реформ. Відчувається, що у міста є господар. Бачу розвиток території саме під керівництвом таких людей і роботи в команді, яка склалася  у нас за останні роки. У Поліг є гарна перспектива з таким лідером, який має підтримку і на обласному рівні.

Спілкувалась Катерина Шапка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

9 − eight =