Під Запоріжжям працює новітня система, яка фіксує землетруси в усьому світі

1
346
Запорізька АЕС реалізувала проект мережі сейсмологічного моніторингу. Це постфукусімський захід у рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України.
Про це повідомляється на сайті ЗАЕС.
Шість сейсмостанцій розташовані в 30-кілометровій зоні підприємства. В їхніх свердловинах встановлені сейсмодатчики. Вони реєструють землетруси, і щодня інформація надходить на сервер атомної станції.
Реалізація проекту почалась у 2012 році. В дослідному режимі система почала працювати в 2017, а цього року мережу введуть в промислову експлуатацію і проект буде повністю завершений.
«Землетруси бувають різної інтенсивності, і не всі людина здатна відчути, проте прилади їх реєструють. Щодня відбуваються якісь сейсмічні події по всьому світу, і наші датчики їх фіксують», – розповіла провідний гідрогеолог служби експлуатації будівель та споруд Запорізької АЕС Вікторія Різон.
На підставі сейсмологічного моніторингу фахівці прораховують проектні землетруси, які можливі на території розміщення ВП ЗАЕС. А також інтенсивність їх прояву на поверхні в балах.
Зібрана інформація за запитом надається цехам та підрозділам, а також постачальникам обладнання. Тобто заводи-виробники випускають устаткування вже з урахуванням його сейсмостійкості.
Сейсмостанції розташовані на майданчику ВП ЗАЕС, в с. Дніпровка, Знам’янка, Благовіщенка, Добра Надія та м. Нікополь.

 

 

1 коментар

  1. …на всіх запорізьких трасах, дорогах, та шляхах система повний піз.ець вже зафіксувала? )))

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут