На Пологівщині +14 випадків захворювань на туберкульоз

0
520

1 лютого у Пологівській РДА відбулося  засідання Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. 

В структурі інфекційної захворюваності переважають гострі респіраторні вірусні інфекції. Захворюваність вітряною віспою хоч і зменшилася, але все ще перевищує обласний показник. За 2018 рік в районі зареєстровано 3 випадки кору (всі завізні).

У зв’язку з соціальною кризою в країні, ситуація щодо захворювань на туберкульоз в районі залишається нестійкою. Станом на 1 січня 2019 року  на обліку в КУ Пологівська ЦРЛ перебувають 49 осіб, хворих на туберкульоз. Протягом 2018 року було виявлено 14 випадків туберкульозу, з них 11  з відкритою формою. Захворюваність в порівняні з минулим роком зменшилась у 2 рази.

Захворюваність на ВІЛ/СНІД зменшилася в 4-5 разів і вже не перевищує обласного рівня. Станом на 1 січня 2019 року  на обліку в КІЗ кабінеті КУ Пологівська ЦРЛ  з діагнозом ВІЛ-інфекція\СНІД перебувають 50  осіб, з них 21 особа в стадії СНІД, одна дитина, у якої підтверджено ВІЛ-інфекцію і є інвалідом дитинства; 41 пацієнт отримує антиретровірусну терапію.

Для вирішення проблеми ВІЛ/СНІДу необхідно звернути особливу увагу на охоплення населення тестуванням на ВІЛ-інфекцію, як груп ризику, так і за клінічними показниками. Забезпечення вільного доступу різних верств населення району до безоплатного консультування та тестування є одним із пріоритетних заходів профілактики.

На основі виступів доповідачів  згідно з порядком денним засідання, Координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам при Пологівській райдержадміністрації вирішила продовжити інформаційно-просвітницьку роботу з питань пропаганди здорового способу життя серед населення району та затвердила план роботи Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам на 2019 рік.

Захистіть себе! Будьте здорові!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут