Дзвінок з “банку”, як шахрайська схема у Пологах

0
2660

 “Доброго дня! Вас турбують з “ПриватБанку”.  На Вашій картці закінчується термін дії.  Необхідно його поновити аби картка не заблокувалася. ”

Дзвінок з таким змістом днями надійшов пологівчанці Наталії.

Чоловік, на тому кінці слухавки назвав себе, представився консультантом банку і почав ставити різноманітні питання: якими картками користуєтесь, коли останній раз знімали гроші, чи є кредитна лінія?

Щоб картка раптово не заблокувалася жінці порадили провести певні операції через послугу  «Приват24», під  керівництвом консультанта. Коли клієнтка відповіла, що наразі не може увійти в інтернет-систему, їй пояснили: зробити необхідну операцію можна і через банкомат.

Домовились, що через півгодини їй знову зателефонують і детально пояснять, що необхідно зробити для активізації  картки.

Дзвінок одразу здався пологівчанці підозрілим.  Жінка вирішила піти але не до банкомату, а у саме  відділення банку. Там розповіла ситуацію.  Перевіривши інформацію, у відділенні пояснили, що ніяких операцій з карткою наразі робити не потрібно. Саме під час спілкування з реальним консультантом, на телефон знову зателефонували. Слухавку жінка передала робітниці банку. Остання поспілкувавшись з невідомим зрозуміла, що ніякого відношення до реальної роботи у банку людина не має. Закінчилася розмова ще й не приємним висловлюванням чоловіка у бік жінок. Почав лаятись, грубіянити і кинув слухавку.

Подібні дзвінки та смс, останнім часом зовсім не рідкість. Шахраям вдається дізнаватись максимум інформації про людей. Використовуючи  комп’ютерні технології, інтернет чи телефон вони отримують доступ до карток.  У цій історії жінка вчасно  зорієнтувалася та не полінувалася прийти до банку для уточнень. Можна уявити і інший сценарій, коли повіривши у досить реалістичний дзвінок, людина довіриться нечистим на руку. Так можна залишитися без грошей просто сидячи вдома на дивані.

Будьте обачними. Не довіряйте так просто людям по телефону. Ніколи і нікому не видавайте інформацію про себе, якщо не впевнені, що вона залишиться конфіденційною.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут