За покинутих тварин пропонують саджати на 3 роки

0
470

Кабмін пропонує усунути законодавчі неузгодженості щодо захисту тварин від жорстокого поводження та посилити відповідальність.

Відповідний законопроект № 9453 зареєстровано в Раді.

Зокрема, запропоновано викласти у новій редакції статтю 89 КпАП та деякі положення Закону про захист тварин від жорстокого поводження, якими уточнюється, що жорстоке поводження з тваринами є діями у відношенні тварин, що відносяться до хребетних. Таким чином, будуть усунені нечіткі формулювання, які ускладнюють застосування цих норм на практиці.

Такими діями є побої, знущання, залякування, нацьковування їх одна на одну та на інших тварин, залишення їх без догляду, порушення правил утримання та транспортування тварин, вчинені з хуліганських чи корисливих мотивів, що призвели до травмування, каліцтва або загибелі тварин (крім дезінфекційних заходів, самооборони, полювання, рибальства, наукової, іншої передбаченої законодавством діяльності), а також насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті.

Крім того, пропонується змінити визначення терміну “пересувний звіринець” – спеціально обладнана конструкція для розміщення тварин, що переміщується з місця на місце, призначена для їх огляду у клітках, що не пов’язано з демонстрацією здібностей тварин до дресирування.

Розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами та порушень правил поводження з тваринами, які використовуються у видовищних заходах, у спорті, для організації дозвілля, відноситься до компетенції районних, районних в місті, міських або міськрайонних судів. До компетенції Нацполіції віднесуть розгляд справ щодо порушення правил утримання і транспортування тварин.

Проектом також пропонується посилити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (стаття 299 КК). Так, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, що привело до каліцтва або загибелі, залишення таких тварин напризволяще, що привело до каліцтва або загибелі, а так само публічні заклики до жорстокого поводження з тваринами або поширення матеріалів із закликами каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.

За ті ж дії, вчинені повторно або відносно двох і більше тварин, або у присутності неповнолітнього, або нацьковування тварин один на одного або на інших тварин, що привело до каліцтва або загибелі – позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Ті ж дії, вчинені з метою створення зображень, кіно- і відеопродукції, що пропагує жорстоке поводження з тваринами, – позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років, а збут чи розповсюдження такої кіно- і відеопродукції – штрафом від 100 до 300 НМДГ(1700-5100 грн) або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Джерело: Юрліга

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 + 7 =