Від сесії до сесії живуть студенти весело

0
1438

Як живеш, студент?

Нещодавно усі студенти візначали своє професійне свято – День студента! Але студентське життя – це не тільки складання іспитів і заліків, безсонні ночі, високі бали і двійки в залікових книжка. Студентські роки – це найкращий період у житті кожної людини, період відкриттів, бажання рухатись вперед, чогось досягати. Нарешті – це час першого кохання, час мрій, для здійснення яких, здавалося б, немає й не може бути ніяких перешкод.

Як складається студентське життя у пологівців, як вчаться, чого досягли, про що їм мріється?

Альона РИБАЛКО – студентка, розумничка і просто красуня

Після закінчення школи  в житті Альони Рибалко сталося так, як вона і мріяла. Вчорашня школярка поступила на факультет соціальної педагогіки Запорізького національного університету та ще й на бюджет.

Та вже в цьому році її навчання в університеті добігає кінця, у середині лютого Альона закінчує магістратуру і отримає червоний диплом про закінчення вишу. Всі п’ять з половиною років студентка була відмінницею, весь цей час мала найвищий в групі рейтинг і отримувала підвищену стипендію.

– Не віриться, що позаду залишаться безсонні ночі під час сесій, клопітка робота над курсовими, дипломною роботами, участь у всеукраїнській олімпіаді, що принесла мені третє місце. І так не хочеться прощатися з нашою дружною групою, улюбленими викладачами, котрі вчили, вкладали в студентів душу, – сказала в короткій розмові журналісту «Пологівських вістей» випускниця ЗНУ.

Останні два роки Альона поєднувала навчання в університеті з практичною роботою соціального педагога, працювала з дітьми-інвалідами. Підсумки її роботи довели, що ці діти, незважаючи на фізичні вади, такі ж, як і всі, і що їх можна інтегрувати в життя, як повноправних членів суспільства. 

Іван та Алінка – гордість ліцею

Учні пологівського професійного ліцею Іван Педаш та Аліна Єременко познайомилися й потоваришували у стінах цього навчального закладу. До навчання обоє  ставляться відповідально, тож мають високі оцінки з усіх предметів. Більше того, Аліна за високі успіхи в навчанні стала  ще й «обласним» стипендіатом. А ще неодноразово отримувала премії за активну участь у    художній самодіяльності – дівчина гарно танцює. Зараз вона студентка ІІ курсу, вчиться на повара-кондитера. Мріє у майбутньому стати не лише шеф-кухарем престижного ресторану, а й його власницею. «Бажано, щоб такий ресторан  я змогла відкрити не лише в Україні, а й за кордоном», – стверджує Алінка, і це вам не жарти!

Ваня теж свідомо обрав навчання в ліцеї, адже тут і професію отримає, і посвідчення водія, і стипендія  не зайва. Вчиться він на електрогазозварника, вже на ІІІ курсі. А ще хлопець  серйозно займається спортом під керівництвом тренера О.В.Каплуна. Він вже виконав нормативи майстра спорту з пауерліфтингу, неодноразово брав участь у змаганнях різного рівня, має нагороди. Після закінчення навчання в ліцеї хлопець мріє отримати ще й вищу освіту і продовжить серйозно займатися спортом.

Тож, як бачите, нашим ліцеїстам нудьгувати та марно витрачати час ніколи – вони старанно і, разом з тим, впевнено йдуть до своєї мети. Нехай їм пощастить!

Катя Носко – історик, військовослужбовець  чи журналістка?

На ці питання дівчина ще не знає відповіді, вона лише обирає свій   подальший професійний шлях. Катерина Носко вже майже готовий журналіст, вона постійно дописує в газету «Пологівські вісті». Дівчина зараз студентка історичного факультету Запорізького національного університету. Катерина жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Адже студентське життя, як на факультеті, так і в університеті, надзвичайно цікаве і різноманітне.

  • Як активний студент, я не обмежуюсь вивченням товстих книжок з історії. Найбільш цікавим і захоплюючим періодом мого студентського життя є навчальні практики. Чільне місце серед них займає археологічна практика у с. Юрківка Оріхівського району. На цій практиці ти одночасно перетворюєшся на шеф-кухаря польової кухні, копаєш під палючим сонцем, щоб знайти свій «скарб», зчищаєш територію розкопу, щоб перевірити, чи не пропустив одного шматочка «історичного минулого», співаєш пісень під гітару, біля багаття, зустрічаєш світанок з друзями і ловиш привидів вночі. Так, дійсно привидів, бо місце розкопок знаходиться на Лисій Горі, як її називали місцеві» – поділилася враженнями дівчина.

Катерина Носко з сім’ї військових, тому цього року  здійснила ще одну мрію. Вона студентка кафедри військової підготовки ЗНТУ за спеціальністю: бойове застосування підрозділів та їхніх частин із засобами радіозв’язку. Вже через місяць її призначили заступником командира взводу, досить відповідальна посада. Навчання проходить за всіма вимогами підготовки офіцерів запасу, разом з військово-тактичною, військово-технічною підготовкою тощо.

З чим саме пов’яже своє майбутнє, Катя точно ще не вирішила, можливо, буде висококваліфікованим істориком-археологом чи служитиме в рядах Збройних сил України, а, можливо, її життя переплететься з журналістикою, яка зараз для Катерини Носко  більше, ніж хобі.

Хотіла бути поліцейським, а стане журналістом

Знайомтеся, ця красуня – Оля Корнієнко. Родом вона з Воскресенки, нині вчиться на факультеті журналістики у Запорізькому національному університеті, вже на 4 курсі. Про те, що обере журналістику, навіть не здогадувалася. Мріяла були поліцейським, але хобі перемогло – і ось майже готовий журналіст! Оля зізналася нам, що любить фотографувати, знімати і монтувати відео, дізнаватися щось нове і розповідати про це іншим. А де це все можна поєднати? Саме в журналістиці. «Тут, – каже дівчина, – відчуваю, що зможу реалізувати себе і розкрити творчий потенціал».

Під час навчання вона обрала спеціалізацію «радіожурналістика». Розуміє, що для журналіста головне – практика, тому працює на радіо «Юніверс». Їй подобається вести прямі ефіри, готувати для слухачів цікаву інформацію.

Студентське життя у нашої землячки насичене цікавими подіями, які вона згадуватиме і потім. На 1 курсі саме з друзями-студентами вона вперше побувала у столиці нашої країни. Таку класну, драйвову і веселу поїздку-екскурсію влаштували представники студради ЗНУ. «Ми весь день мандрували Києвом, відвідали найцікавіші місця, побували навіть у Верховній Раді, там нас сканували (такий собі фейс-контроль), після чого вдалося побувати і на засіданні ВРУ. Цікаво було дізнатися, як працюють народні депутати, як приймають рішення», – поділилася спогадами майбутня журналістка.

А на 4 курсі Оля виграла в університеті квиток у перші ряди на концерт «Ліги сміху». Це був вибух емоцій. Бачити по телевізору улюблених коміків і побувати на їхньому концерті – суперовий подарунок долі.

Студентське життя дівчині подобається. Нині вона працює над творчою бакалаврською роботою (відповідальне дитя, не відкладає все на останній день, як деякі студенти – авт.) і мріє про роботу за фахом.

Студентське життя Ані Ольхової б’є ключем

Говорять, що студентом може себе називати тільки той, хто вже пережив першу сесію. А ось Анюта не тільки її пережила, а ще й здала на «відмінно». Навчається вона на першому курсі біологічного факультету Запорізького національного університету. Про те, що дівчина обере таку спеціалізацію ніхто навіть і не підозрював. У школі вона акцент робила на філологічному напрямку, але, закінчивши школу, вирішила все круто змінити. Аня документи відправила у Запоріжжя та Мелітополь. У Мелітополі її прийняли на бюджетну форму навчання за спеціальністю «Вчитель хімії», але вона відмовилася від свого місця і втупила до ЗНУ, про що ні на мить не пожалкувала.

Студентське життя яскраве, і вона з головою пірнула в нього. Дівчину захоплюють лабораторні заняття, на яких студенти постійно щось досліджують та вивчають.

  • Я обожнюю наші лабораторки. На них ми одягаємо халати та починаємо «чаклувати» над пробірками. У першому семестрі ми вже самостійно робили бутафорську кров, яку використовують у фільмах, вивчали клітини дерев, солі різноманітні добували, працювали з кислотами, – захоплено розповідає студентка.

А ось в цьому семестрі Аня ще буде й старостою групи. Говорить, що вже готова брати на себе таку відповідальність.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × two =