У нас легальних пунктів прийому металобрухту немає, але метал здати … можна

0
1352

У Запорізькій області  57 підприємств увійшли до офіційного списку металоприйомок.  Поліг у цьому списку немає.

Продовжує свою діяльність робоча група, яка обстежує металургійні переробні підприємства нашої  області та їхні приймальні пункти на відповідність вимогам закону України «Про металобрухт».

На підставі проведених перевірок  сформовано перелік підприємств, які отримали відповідні акти обстеження і можуть здійснювати операції, пов’язані з металобрухтом. Підставою для включення до переліку є отримання акту обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їхніх приймальних пунктів на відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт».

Підприємства, щодо яких виявлені порушення вимог Закону України «Про металобрухт» та діючого законодавства України виключаються з переліку.

За інформацією Департаменту промисловості і розвитку інфраструктури Запорізької ОДА, за результатами перевірок протягом 2016-2018 років акти обстеження отримали і увійшли до цього списку 57 підприємств.

Більшість з них розташовані у Запоріжжі (34), по чотири – в Мелітополі та Бердянську. Працюють такі пункти і  в інших містах та селах області: у Оріхові – 2, смт. Камишевасі – 1, Більмаку – 2, у Вільнянському районі – 4, Мелітопольському районі – 1, Енергодарі – 1. Камянці-Дніпровській – 2,  смт. Якимівці – 2.

Ці підприємства спеціалізуються на прийомці чорних та кольорових металів, а також на металургійній переробці металобрухту.

Як бачимо, Поліг у цьому переліку таки немає. Та чи й справді у нас вже ніде не приймають  чорний та кольоровий метали?  Ми з товаришем вирішили пройтися по вже давно відомих точках. Він навіть трохи хвилювався, чи, бува, не закрили у нас приймальні пункти, бо регулярно здає до одного з них макулатуру, а до іншого, де дорожче, металолом. Як з*ясувалось, хвилювався даремно.

Отже, приймальний пункт по вул. Шевченка  працює, як і раніше. Приймають метал по 4 грн/кг, алюміній – по 8 грн/кг. Години роботи – з 9.00 до 16. 00 з понеділка до п’ятниці, у суботу – до 15.00. Перерва у будні – з 12.00 до 13.00.

Другий пункт – за залізничним переїздом. Працює десь з 9.00 до  16.30 без перерви на обід. У суботу – до 12.00.  Приймають  тут  будь-який металобрухт по 4,6 грн за кілограм. Жінка, що саме підвезла візком кілограмів з 10 залізяччя, зізналася, що хоч сюди їй їхати далеченько, але тут  дорожче платять. Зате алюміній здає до іншого приймального пункту. На запитання, де вона його бере, відповіла: «Та під ногами валяється, тільки встигай збирати».

Приймальний пункт по вулиці Щасливій кілька днів поспіль зустрічав великим замком на воротах. Сторож відповів, що нічого не знає про те, чи приймають тут металолом. Порадив дочекатися господаря, який мав невдовзі прийти. Але й його не дочекалися. Тож чи працює цей пункт – ще залишається з*ясувати.

Вдалося поспілкуватися ще з двома чоловіками, один з яких   без проблем  здав кусок металевої труби вагою близько 4 кг за 15 грн, а  інший –  старий алюмінієвий бідончик всього  за  5 грн. Здавали в різних «точках». Про те, що наші пункти прийому металобрухту працюють нелегально, обидва нічого не чули.

Вже повертаючись додому, на  дверях   одного з під’їздів у центрі міста помітили ось це красномовне оголошення (див. фото). Зателефонували за  вказаним номером, але почули у відповідь, що приймальний пункт зараз не працює і коли відновить роботу – не відомо. У чому причина, чоловік пояснювати не захотів, сказав лише: «Так сталося…».

Залишається  додати, що на сайті Запорізької ОДА є ще й таке повідомлення : «У разі володіння інформацією про незаконні приймальні пункти – незаконну діяльність пов’язану з металобрухтом на території Запорізької області просимо повідомляти Головне управління Національної поліції в Запорізькій області за тел. 102 та/або Департамент промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації за тел. (061)-239-92-42.

Додатково звертаємо увагу, що відповідно до ст. 16 Закону України «Про металобрухт» особи, винні у порушенні законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, несуть адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність згідно з законами України».

Як бачимо, ситуація досить серйозна. Тож моєму товаришеві доведеться оглядатися на всі боки, коли нестиме здавати метал чи макулатуру, щоб його, бува, не побачив хтось з… правоохоронців. Але він не з лякливого десятка, тож все буде добре. Як і до цього.

Питання вивчав Олексій Кравченко, м.Пологи.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 + 11 =