РІК СОБАКИ: чим порадував, чим здивував?

0
466

Непомітно промайнув рік Собаки, на який покладали великі надії, від якого чекали приємних несподіванок. Якими подіями запам’ятається він пологівцям, що нового приніс у життя міста та району?

Лебеді кохання

Візиткою Поліг залишається вулиця Єдності, яка з кожним роком стає все привабливішою. А улюбленим місцем пологівців – лебеді кохання, які з’явилися поряд з міським фонтаном завдяки активісту Анзору Сарішвілі. Багато суперечок велося в соціальних мережах з приводу архітектурної цінності споруди, та, незважаючи на мережеві перепалки, подружні пари у день весілля, дітвора, гості міста та й чимало пологівців з великим задоволенням фотографуються на фоні закоханих птахів.

 

Пам’ятник прикордонникам всіх поколінь

У районі створено громадську організацію «Дозор», до якої ввійшли захисники кордонів різних поколінь. У травні в парку поблизу районного Будинку культури відбулося урочисте відкриття пам’ятника прикордонникам. Тепер у пологівських захисників з’явилося місце для зустрічей.

Ліхтарі на сонячних батареях

Пологи поступово переходять на сучасні енергозберігаючі технології, від енергії сонця. У жовтні в місті встановили 15 вуличних ліхтарів, які працюють від сонячних батарей. Це стало можливим завдяки участі міської ради в конкурсі, який проводила громадська організація «Безпека громади», та отриманому на реалізацію проекту освітлення міста. Ліхтарі встановили поблизу Пологівської центральної районної лікарні та на дитячих майданчиках. У цьому році встановлення ліхтарів на сонячних батареях буде продовжено, але вже за кошти місцевого бюджету. Вони з’являться там, де немає можливості зробити звичне вуличне освітлення.

Чим Пологи не Венеція?

2018 рік запам’ятається як неврожайний рік, недорід торкнувся майже всіх сільгоспкультур – зернових, овочевих, баштанних культур. Недобір врожаїв стався через посушливі весну та літо. Не змінили ситуацію навіть зливи, що пройшли у місті та в селах району в останній декаді липня. Зливи були такі сильні, що за кілька хвилин вони перетворили місто на Венецію, підтопили будинки нижніх вулиць. Потоки води разом з мулом текли не тільки у двори, городи, погреби, а й будинки людей. Багатьом із потерпілим міська рада відшкодовувала збитки завдані стихією.

Зірки не минали Пологи

Минулий 2018 рік запам’ятався грандіозним святкуванням 95-річчя Пологівського району. Організатори заходів концертно-розважальною програмою подбали, щоб задовольнити всі вікові смаки пологівців. На районній сцені виступили відомий за межами країни обласний симфонічний оркестр під керівництвом В’ячеслава Реді, заслужені артисти України Віктор Павлик та Наталія Моогилевська.

А в листопаді під час візиту до Поліг лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко пологівцям співав народний артист України Олександр Пономарьов.

Бебі-бокси для маленьких пологівців

Восени стартувала нова державна ініціатива, спрямована на підтримку народжуваності. Згідно з програмою в середині вересня 7 пологівських сімей, в яких народилися немовлята, крім грошових виплат, отримали бебі-бокси, пакунки з найнеобхіднішими речами для перших тижнів життя новонароджених. Вартість комплекту складає 5 тисяч гривень. До кінця року такі набори одержали 47 пологівських сімей. «Наверху» врахували побажання породіль, вручення пакунків перенесли до пологових відділень, а також доповнили та врізноманітнили і місткість бебі-боксів.

 

Що буде із залізничною лікарнею?

Питання про доцільність існування Пологівської залізничної лікарні порушувалося вже не раз, а торік виникла реальна загроза масового скорочення або закриття. Причина полягала в тому, що з утворенням об’єднаної громади районний бюджет був неспроможний фінансувати заклад у 2019 році. Питання стосовно подальшої долі закладу розглядалося на розширеному засіданні в РДА, під час страйку колективу. Але доля залізничної лікарні так і залишилася не вирішеною, чіткого бачення подальшої долі залізничної лікарні немає.

Нас лікуватимуть сімейні лікарі

Медична реформа поволі впроваджується і в життя пологівців. Шістнадцять сімейних лікарів пройшли відповідну професійну підготовку і вже у вересні розпочали підписання декларацій з населенням району для надання медичних послуг. Пологівці мали право самі обирати сімейних лікарів, яким довірять власне здоров’я і здоров’я своїх дітей. До кінця року договори з обраними лікарями уклали більше 22 тисяч осіб. Кілька сімейних лікарів набрали 2 тисячі пацієнтів, тобто максимально рекомендовану кількість пацієнтів.

Воєнний стан тривав недовго

Після подій у Керченській протоці ми знову відчули, наскільки мир хиткий. У десяти приграничних областях Указом Президента України ввели воєнний стан. У Кінських Роздорах запрацював блокпост, пологівські резервісти пройшли військову перепідготовку. В повітрі запахло війною, серця пологівців охопила реальна тривога. Адже одна справа відчувати, що війна від тебе за сотню кілометрів, а інша – відчути її зовсім поруч. На щастя, воєнний стан відмінено, але війна на сході все іще триває.

Об’єднання громади знову провалилося

У жовтні цього року Центральна виборча комісія призначила перші вибори в нових об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. У листопаді почався активний процес висування кандидатів у депутати, а також кандидатів на посади сільських, селищних і міських голів на місцевих виборах у новостворених територіальних громадах. Однак після введення воєнного стану Центральна виборча комісія вирішила припинити виборчий процес у тих 10 областях, де він діє, адже згідно з чинним законодавством в умовах воєнного стану не можна проводити вибори. До списку потрапила й Запорізька область, зокрема Пологівський район.

А це означало, що провалилася ще одна спроба об’єднатися в громаду місту та Басанській, Григорівській, Інженерненській та Семенівській сільським радам, обрати голову громади і отримати кошти на розвиток об’єднаної території.

«Лісова казка» дарує дітям казку

У селі Пологах після багаторічної перерви відновив свою роботу дитячий садочок «Лісова казка». Але він докорінно відрізняється від попереднього закладу і в першу чергу своєю сучасністю та умовами для розвитку і перебування дітлахів. Розрахований він на 80 маленьких відвідувачів.

Всі витрати з реконструкції дитячого закладу взяла на себе сільська рада, яку очолює Марина Рубан.

Приємно, що торік запрацював сезонний дитячий садок і в селі Решетилівському.

Лідія СЛАБИШЕВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × 1 =