На Новій дамбі пірнали в ополонку чоловіки, жінки і навіть діти

0
2610

Чільне місце серед всіх  християнських свят займає свято Водохреща – завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. Традиційним 19 січня є освячення води, яка в цей день набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом  усього року. Зранку до церкви у Кінських Роздорах прийшли віряни, щоб освятити воду та віднести її до своїх домівок. Люди вірять, що ця вода може вберегти від хвороб. Після освячення води о. Василій, настоятель Свято-Преображенського храму, повідомив односельцям про можливість освятити їхні будинки з 20 до 27 січня (детальніше на сторінці Свято-Преображенського храму у Facebook).

На свято Водохреща віддавна йде традиція купатися в ополонці. У Кінсьих Роздорах вже не перший рік організовують традиційні святкування Водохреща з масовими купаннями на Новій дамбі. Потрібно віддати належне  організаторам цього дійства – директору ФГ «Ярослав» Ф.М.Шингуру та орендарю водосховища Г.Г.Машку.

От і цього року на дамбі скупчилося багато народу, щоб освятити воду і пірнути в ополонку. Серед присутніх були голова Воскресенської громади М.І.Гузенко та староста села Кінські Роздори С.І.Зубенко.  Зібралися на дамбі не лише роздорівці та пологівці, а й люди з сусіднього Більмацького району та смт.Чернігівки. Перед початком купань воду на Новій дамбі освятив о.Василій. Бажаючих купатися виявилося багато, серед них були чоловіки, жінки і навіть діти. Першим скупатися у крижанй водичці, як завжди, наважився Я.Ф.Шингур. Щороку хлопець першим пірнає в ополонку, а вже згодом до водойми навіть черга утворилася.

– Я вже 10 років поспіль купаюся на Водохреща разом з татом. Після купання відчуваю такий  прилив  енергії, що  навіть описати неможливо. І вода не здається холодною! Дійсно, щось є неймовірне у цей день, адже відчуваю себе чудово, і можу зізнатися, що я не хворію! – ділиться враженнями від купання Яна Гринь.  До речі, її тато А.В.Гринь купається вже 15 років!

Біля дамби чатували медичні працівники та ДСНС. А всі бажаючі могли зігрітися смачненьким пловом, гарячим кулішем та глінтвейном.

 

Катерина Носко, с. Кінські Роздори

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − eleven =