Чи безпечний силіконовий посуд для випічки?

0
732

Чимало господинь використовує силіконові форми і килимки для приготування страв і випічки солодощів. Але чи є силікон таким же безпечним, як і посуд із перевірених матеріалів?

Спершу розберемося у деяких термінах:

Силікон — синтетичний полімер, який утворюється при додаванні вуглецю і/або кисню до кремнію. Кремній — природна хімічна речовина і другий найбільш поширений елемент у природі після кисню. Внаслідок поєднання його з киснем утворюються мінерали, які називаються силікатами (наприклад, кварц, олівін, слюда та ін.)

Силікон може існувати у твердій, рідкій або гелеподібній формі. Він часто використовується в медичних пристроях, наприклад у кардіостимуляторах, елементах замінників суглобів та імплантатах. Для цих цілей силікон вважається безпечним. Тепер із нього також роблять посуд — формочки і килимки для приготування їжі.

Силікон, як синтетичний полімер, використовується для створення деяких видів посуду і вважається інертним матеріалом. Але, на жаль, не було проведено поглиблених досліджень безпеки силіконового посуду та силіконових форм. Тому, хоча немає ніяких доказів того, що він шкідливий, немає і доказів того, що він безпечний.

Зазвичай під час тестувань цього матеріалу використовують силіконову основу без наповнювачів або добавок, а дослідження проводять за кімнатної температури.

Безпеку силікону за високих температур не було адекватно перевірено, і саме тут виникає проблема. Багато хто вважає, що силіконові форми безпечні та розраховані на широкий діапазон температур: від мінусових до майже +230°С.

Деякі потенційні небезпеки силікону включають:

• вилуговування в їжу небажаних речовин під час нагрівання;

• небезпечні наповнювачі, які використовуються в силіконі низької якості;

• поява неприємного запаху посуду під дією високих температур.

Ці небезпеки не доведені і можуть з’явитися тільки при використанні за високих температур, але все ж варто звернути на них увагу.

Основні переваги силіконових форм полягають у тому, що вони є антипригарними і запобігають прилипанню їжі. У них зручно готувати кекси та хліб, а також легко чистити. Гнучкість силіконових прес-форм дозволяє легко вийняти страву. Силікон також безпечний для посудомийної машини, оскільки не може її подряпати.

Безпечне використання силіконового посуду

Доти, поки не доведено безпеку силікону в умовах високих температур, краще обмежити його використання. Наприклад, не нагрівати форми, а зберігати в них продукти в холодильнику або морозильнику.

Зрештою, силікон набагато безпечніший за пластик, якого варто будь-що уникати. Якщо ви все ж використовуєте силіконові форми для випічки, переконайтеся, що вони високої якості та не містять наповнювачів або небезпечних добавок.

Джерело: Велика епоха

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × four =