А ви тримали літери в руках? А ми тримали! (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
900

Зимові канікули – чудова пора! Час не просто попоїсти салатиків чи цукерочок, а дізнатися щось нове та корисне. Саме з цією метою вихованці гуртка «Основи журналістики» БДЮТ відвідали редакцію газети «Пологівські вісті» та районну друкарню.

Прийшовши до редакції, ми одразу відчули себе, неначе вдома. Журналісти спілкувалися з нами, як з колегами. Лідія Слабишева розповіла нам цікаві та навіть курйозні історії, які траплялися за час роботи у журналістиці. Вона згадала свої молоді роки, зимові поїздки на мотоциклі до сусідніх районів, перші спроби приборкання такого страшного дива техніки як комп’ютер. Розповіла про ті часи, коли за місце в газеті потрібно було поборотися. З усмішкою на вустах розповідала про те, що раніше журналістів вважали небожителями. Якось потрапила вона до лікарні, і її довго не виписували, а медсестри заходили до палати подивитися на ЖИВОГО ЖУРНАЛІСТА!

Привітно нас зустріла редактор газети Ірина Лісова. Вона розповіла нам про свій досвід роботи на радіо та пообіцяла навчити записувати радіопередачі та радіопоздоровлення.

Ми також мали унікальну можливість почитати архівні випуски газети з 1945 року. За роки існування газета змінювалася не раз. Спочатку вона мала назву «Колективні лани», потім – «Радянське село», а вже після розпаду Радянського Союзу змінила назву на «Пологівські вісті».

Цікаво було і в Пологівській друкарні. Її директор Анжела Сторожук розповіла нам про історію друкарської справи, про першодрукарів України. Показала перші літери із металевого сплаву. З посмішкою згадувала таку фразу – «газета розсипалась». Уявіть, раніше не було принтерів, а преса друкувалася. Магія? А ось і ні, лише вмілі руки працівників-набірників. Вони літеру до літери, рядочок до рядочка викладали газету на залізну рамку-дощечку. А тоді цю дощечку клали на друкарський верстат, запускали його – і газета друкувалася. Це дуже кропітка праця! Минув час, технології не стоять на місці, і зараз Пологівська друкарня випускає, окрім бланків та журналів, сучасні календарі, блокнотики, візитки. Здавалося б, що там те друкування? Але друк оточує нас всюди і без нього ми навіть не можемо уявити свого життя.

А ще ми дізналися, що друкарня та редакція газети знаходяться в одній з найстаріших будівель нашого міста. Будинок преси приховує багато таємниць, загадок та навіть підземних ходів.

Ось так весело та з користю ми провели час.

Ксенія Сторчак, вихованка гуртка «Основи журналістики» БДЮТ,

 учениця Пологівської СРШ №2.

Фото Наталії Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут