“Серце віддаю дітям”: пологівські освітяни вшанували пам’ять Василя Сухомлинського (ФОТОРЕПОРТАЖ)

4
1950

Цьогоріч в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

Освітяни нашого району зібралися сьогодні, 1 листопада, у затишній залі Пологівського НВК, де відбулася конференція, присвячена 100-річчю батька української педагогіки.

22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися, любили його. Українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок Василя Сухомлинського в розвиток освіти і науки.

Школа, на його думку, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості.

Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Загалом твори В.О. Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків.

Пологівські освітяни поділилися своїми спогадами, як поради Василя Сухомлинського для вчителів знадобилися їм самим, адже й вони намагалися наслідувати видатного педагога, директора і сьогодні користуються його вченнями.

 

4 КОМЕНТАРІ

  1. Так він шо, батько українськоі педагогіки і грошей з батьків школьніків не собирав? Треба внукам що работають січас у вічному вогнищі краси, освіти й освіченості таки з нього примєр брать!

  2. А чому б не організувати подібне вшанування пам”яті про пологівських освітян, яких уже давно немає в живих, але які своєю працею також намагалися прислужитися просвітницькій справі?

    • Гарна ідея. Такий захід пожвавився б присутністю їх родичів та вихованців. Розповіді про цікаві ситуації, характери… Фотопрезентації. Із задоволенням почитаємо й подивимось матеріал від журналістів ПВ з такого заходу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут