Ліхтарі на сонячних батареях засвітились і в Пологах

3
638

У багатьох містах України вже з’явилися вуличні ліхтарі, які світять від енергії сонця. Це чудова альтернатива звичайному і дороговартісному електричному освітленню + в результаті економія бюджетних коштів. До того ж такі ліхтарі можна встановлювати навіть там, де немає електромережі. Вони працюють автономно.

Сучасні технології вуличного освітлення дійшли і до Поліг. Як розповів міський голова Юрій Коноваленко, в місті встановили 15 вуличних ліхтарів, які працюють від сонячних батарей. Вдалося це зробити, завдяки співпраці з інвесторами, а саме з громадською організацією «Безпека громади». Міська рада виграла конкурс і отримала грант на реалізацію проекту освітлення міста. За кошти інвестора (близько 300 тис. грн) встановлені ліхтарі біля соціально важливих об’єктів: біля Пологівської ЦРЛ і на дитячих майданчиках міста. Там відтепер світліше.

Наступного року за кошти з міського бюджету встановлять ще 15 автономних ліхтарів, які світитимуть від енергії сонця. Встановлюватимуть їх там, де немає можливості зробити звичне вуличне освітлення. Сучасні технології дозволять зекономити кошти міського бюджету, адже їх витратити треба лише на встановлення ліхтарів і сонячних батарей, а платити за саму енергію не доведеться.

30 жовтня інвестори побували у Пологах і перевірили результати реалізації проекту. Разом з міським головою оглянули місця, де встановлені ліхтарі. Вирішили, що їх розвернуть більше на тротуари, щоб людям було видніше і безпечніше ходити в темний час доби. Загалом вони залишилися задоволеними.

Приємно, що Пологи поступово переходять на сучасні, розумні, енергозберігаючі технології і благоустрій міста триває.

Наталія Осипенко.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Ці кошти ніколи не окупляться… Нажаль. Ресурс АКБ (5 років) малий, його потрібно міняти-“зекономленних ” коштів не хвате. Все прораховано. ЛЕД лампи-це економія.

    • Останні дослідження єврейських вченніх в одній іх провідних клінік Тель Авіву півдтверджують припущення що довжина жвилі випромінювання ЛЕД освітлювачів глибоко проникає в тканини людського тіла легко минаючи одяг та провокує ракові захворювання, деякі медичні досліди в Ізраїлі також прямо натякають про шкідливість цього не природного світла для людського ока. Інша справа – міжнародні електронні монополії що вклали в цей “енергозберігаючий” проект величезні кошти…

  2. Згоден з Андрієм, що ніколи не окупиться. Встановлювати в місцях де інше освітлення неможливо, ймовірно – так. Гарантійний термін занадто малий. Автор пропустила один факт – на кожній опорі з подібним світильником необхідно повісити цінник ВАРТІСТЬ ЗА ОДНУ ОДИНИЦ – 20 тисяч гривен. Уже розбагатіли.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут