А ви створили б прийомну сім’ю чи взяли б дитину під патронат? (Опитування)

0
724

В Україні багато дітей, які залишилися без батьківської любові та піклування. Вони потребують турботи людей, готових прийняти їх в свої сім’ї. Як показує практика, небайдужих до дитячих доль українців, які зважуються створювати прийомні сім’ї, брати дітей під надійне крило захисту і опіки або ставати патронатними вихователями також багато.

Фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з журналістами «Пологівських вістей» вирушили на центральну площу Поліг, щоб дізнатися, що пологівці знають про патронат і чи створили б вони прийомні сім’ї. Результати опитування приємно вразили, адже серед наших земляків виявилося багато співчутливих громадян, яким дуже шкода дітей, які опинилися в сиротинцях. Що саме відповідали пологівці, читайте далі.

Оксана Іншакова:

– Якби умови дозволяли, то взяла б дитину в свою родину. Своїх дітей у мене троє. Один – студент, а двоє – школярики. Виховую їх сама. Думаю, змогла б подарувати й іншим дітям свою любов.

 

 

Валентина Педоря:

– У мене своїх дітей двоє. Є вже і двоє онуків. Онучку виняньчила з 4 місяців, так що досвіду в мене багато. Мені дітей усіх шкода, я б їх усіх прийняла, люблю малечу. І навіть задумувалася, щоб взяти на виховання когось. Умови дозволяють, а вік вже ні.

 

 

Сергій Широколав:

– Про патронат чув, знаю, що держава надає допомогу таким сім’ям, але думаю, що слабо підтримує їх. Хоча знаю, що деякі люди живуть за рахунок дитячих коштів. Я не знаю, зважилися б ми з дружиною взяти на виховання дитину, але саму цю ідею підтримую. У нас вже є донечка, а незабаром чекаємо знову на поповнення в родині. Добре було б, якби держава підтримувала усі молоді родини.

Ганна:

– Я б взяла дитину. У мене один син, і той вже дорослий, живе не зі мною, ще не одружений. Онуків ще немає, а дуже хочу. Чоловік помер, залишилася одна, а так була б у мене розрада. Правду кажуть, мати рада б небо прихилити, щоб дітям краще жилося. Так і я свого часу багато любові віддавала сину. Зараз вже вік такий, що не дадуть мені дитину. А сама знаю чоловіка, який збирається забрати з сиротинця дитинча. Поважаю такі рішення.

Оксана Плетньова:

– У мене є двоє дітей. Я мама-одиночка. Коли дивлюся телевізійні програми про покинутих діток, то, звичайно, мені їх усіх шкода. В такі миті задумуєшся: де двоє, там і троє можуть бути. Заради грошей брати дитину, вважаю, не припустимо. В першу чергу, треба думати про увагу та любов, якої потребують ці діти.

 

Олена Ковтун:

– Чесно кажучи, ніколи не думала про те, щоб взяти дитину. Своїх діток ще в мене немає, але дуже хочу. Я виросла в родині і добре розумію, як кожна дитина хоче мати люблячих маму і тата. Сама, можливо, і зважилася б на це, але, дійсно, навіть не думала про таке.

 

 

Під час проведеного опитування соціального спрямування фахівці ПРЦСССДМ розповіли пологівцям про патронат над дитиною і роздали інформаційні листівки.

Що таке патронат? Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть стати ті, хто вже має досвід виховання дітей, має відповідні житлові умови, не має судимості, стан здоров’я яких дозволяє забезпечити догляд та виховання дітей.

Яку підтримку отримують патронатні вихователі від держави? Це грошове забезпечення: два прожиткових мінімума для дітей відповідного віку на місяць + п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Детальніше про форми виховання дітей усі бажаючі можуть дізнатися у Пологівському РЦСССДМ, який знаходиться на 2 поверсі Будинку побуту у м. Пологах по вул. Державна, 75.

На опитуванні побувала Наталка Осипенко.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут