Останнє ГРАН-ПРІ у житті або заключний фестиваль Ромео Гаспаряна

0
2062

Він навчив танцювати багатьох пологівців. Він прищеплював любов до танцю протягом усього життя. Як малеча, так і люди поважного віку бігли до нього займатися танцями. Танці були їхньою віддушиною, їхнім життям, а хореограф Ромео Гаспарян – прикладом для наслідування і хорошим товаришем.

Подружжя Марини та Романа Гаспарянів родом із далекої Грузії, але саме вони зробили вагомий внесок у розвиток культури Пологівського району. Українці не за національністю, а за покликом душі, вони виростили не одне покоління пологівців. Їхні концерти збирали повні зали. Якщо танець – то в найкращих костюмах, якщо концерт – то такий, щоб глядач не зводив погляду зі сцени! Завжди разом, 24 години на добу! 42 роки подружжя не розлучалося, вони, як два крила – разом летіли через роки, підтримували один одного.

Наприкінці 90-х їхні сини Армен та Давид створили колектив «Союз друзів». Це було ще у Чапаєвці, де сім’я проживала до того, як отримала квартиру у місті. Потім хлопці пороз’їжджалися на навчання, а «Союз» взяв під свою опіку старший Гаспарян.

– «Союз» – це дітище Гаспарянів, колектив нашої родини. Одні з його перших учасниць – Наталія Мартищенко, Ярослав Дмитренко… Перший їхній виступ був на день села у Чапаєвці, – розповіла Марина Гаспарян.

Вона і сама брала активну участь у житті колективу: постійно щось придумувала, займалася пошуками костюмів, один рік навіть була його керівником. Жінка сподівається, що у подальшому «Союз» очолить  її син Армен, адже не уявляє, щоб танцювальним колективом керував хтось не з родини Гаспарян.

З 24 до 30 червня в Одесі проходив міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Казки чорного моря». Учасники зразкового аматорського хореографічного колективу «Союз» Пологівського РБК під керівництвом свого очільника Ромео Гаспаряна прийняли рішення обов’язково взяти участь у цьому фестивалі.

Участь у конкурсі для пологівців була успішною і радості дітей не було меж, коли дзвінко оголосили результати: зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» Пологівського РБК виборов титул «гран-прі» в номінації «народний танець». І тут, як грім серед ясного неба – трагедія, що сталася із керівником танцювального колективу. Вночі цього ж Романа Гаспаряна не сталоло. Вся Пологівщина приголомшена через раптову смерть відомого пологівця. А останній конкурс буде вписано в скарбницю досягнень «Союзу», як останній злет його керівника Ромео Гаспаряна.

Марина Гаспарян розповідає, що її чоловік дуже переживав останнім часом. Бідкався, що через ремонт в Будинку культури доводилося займатися з дітьми в бібліотеці, де слизька підлога. Одним словом, сумував за танцкласом. В Одесі місця собі не знаходив – так хвилювався перед виступом своїх дітей. А потім, як дитя, радів перемозі.

–   Він так радів гран-прі, наче це було перше гран-прі у його житті! Він жив сценою, він жив роботою, жив «Союзом»! Тому так все сприймав близько до серця, – говорить Марина Петрівна. – Із Одеси батьки і діти привезли мені сиру, який у однієї продавчині замовив Ромео (він дуже любив сир) і кораблик. Вже давно мріяв про сувенір – корабель, але не встиг його купити. В пам’ять про свого керівника, союзівці купили корабель самі. Тепер сувенір з Одеси стоїть у нас вдома поряд із фотографіями Ромео. Ми живемо, наче ніколи не помремо, і помираємо, наче і не жили… Так багато слів ще не сказано. 42 роки разом, а скільки ще всього хочеться йому сказати.

Лист-пам’ять від вихованців Ромео Самвеловича

«Вiдпочинок на березi Чорного моря – саме про це мріє кожна дитина, а якщо ще й разом з друзями… Людиною, що перетворила  цю мрію на реальність, для хореографічного колективу «Союз»  став Ромео Самвелович Гаспарян. З 24 червня діти разом з керівником вирушили підкоряти  сонячне місто  Одесу на міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Казки Чорного моря». «Діти повинні, перш за все, відпочити», – так говорив Ромео Самвелович і, дійсно, діти відпочивали. Насолоджувалися лагідним, теплим морем, тематичними вечірками, майстер-класами вокалу, спілкуванням з однолітками та тематичними екскурсіями до міста Одеси, Бі́лгород-Дністро́вської фортеці та прогулянці на теплоході берегами Дністра.  Але, все ж, головною нагородою для колективу стала абсолютна перемога ГРАН-ПРІ  на фестивалі-конкурсі та слова подяки журі учасникам за майстерне виконання танцювальних композицій «У джерела» і «Аджарський танець» у жанрі народної хореографії та Роману Самвеловичу за значний вклад у вихованні  підростаючого покоління, творчий підхід  до популяризації  мистецтва, високу педагогічну та виконавську майстерність. Роман Самвелович Гаспарян  – мудрий керівник, порадник, завжди переймався проблемами своїх вихованців. Він жив задля них, виховував. Колектив «Союз»  –  це велика дружна родина не тільки дітей, а і їхніх батьків, родина зі своїми вже сталими традиціями,  адже вони завжди разом святкували свої перемоги, працювали над недоліками, відпочивали. Кожен виступ «Союзу» на конкурсах, фестивалях приносив перемогу, бо поряд завжди був Ромео Гаспарян.

29 червня союзівці втратили свого керманича. Ця втрата завдала болю всім нам. Але разом з цим ми дякуємо долі,  що подарувала  можливість  бути вихованцями  Романа Самвеловича Гаспаряна,  світлої, доброї, талановитої людини.

Колектив «Союз», діти і батьки,  висловлюють щирі співчуття рідним і близьким.

Роман Самвелович назавжди залишиться у наших серцях.

Він митець, а мистецтво – безсмертне!»

Ваш «СОЮЗ».

Завжди важко втрачати хороших і добрих людей. Ромео Самвелович працював і в будинку творчості, і в училищі, і в «Гірнику», кілька років був директором районного Будинку культури. У 2009 році Ромео Гаспаряну було присвоєне почесне звання заслуженого працівника культури України. Цього ж року його занесено і до Пологівської районної Книги пошани.  Він знав багато іноземних мов, був толерантним, галантним , дружелюбним… Ця талановита людина буде жити у пам’яті всіх, хто його знав та поважав…

Стаття надрукована у газеті “Пологівські вісті” (№ 31) від 2 серпня 2018 р. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут