Коли ж пологівці почнуть сортувати сміття?

0
388

У середині лютого, поспілкувавшись з міським головою, ми надрукували матеріал на тему дня «Сортування сміття: Закон VS Пологівські реалії» (№7 від 15 лютого 2018 року). У ньому йшлося про те, що у 2012 році до Закону України «Про відходи» додали пункт «і», яким з 1 січня 2018 року забороняється захоронення на полігонах неперероблених побутових відходів.

Тоді Юрій Анатолійович повідомив, що міська влада вже знайшла інвестора, який збиратиме відсортовану вторсировину, а саме: готовий вкласти свої гроші, щоб виготовити й привезти спеціальні баки для скла, паперу та пластику у Пологи та збирати вже відсортоване сміття. Було обіцяно, що в травні ТОВ «Натурайз» привезе та встановить за власний рахунок контейнери, а власникам приватних будинків роздадуть кольорові пакети для сміття.

Тобто, в ідеалі, вже місяць, як пологівці мали б переналаштувалися та сортувати сміття за видами: скло, органіка, пластик, метал…Але віз і нині там. Чому так трапилось, знову цікавимось у міського голови.

  • На жаль, компанія, з якою ми підписали договір у лютому, не вжила жодних заходів щодо встановлення металевих баків для роздільного збору вторинної сировини на майданчиках для збору сміття та сортування відходів на полігоні твердих побутових відходів у Пологах. Зараз вони не відповідають на телефонні дзвінки. У червні на засіданні виконкому ми розірвали з ними договір і передали право на сортування і встановлення контейнерів запорізькій фірмі ТОВ «ЕКО-ПЛАН» (з нею співпрацює й Енергодар). Робота з сортування сміття розпочалася з полігону. Зараз там встановлюють необхідне обладнання. На місці відсортовану вторсировину пресуватимуть і вивозитимуть. Принаймні, так обіцяють. Роботу на полігоні тільки розпочали, та вже є невеликі втішні результати. Менше загорається пластик, адже частина його вже відсортована. Новий підрядник після проведеної роботи на полігоні обіцяє виготовити та встановити контейнери й біля багатоповерхівок, – роз’яснює ситуацію міський голова Ю.А.Коноваленко.

Оксана Бойкова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут