27 липня спостерігатимемо затемнення

0
394

27 липня 2018 року українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, коли повний Місяць пройде через тінь Землі. Тривалість затемнення складе 103 хвилини. Це буде найдовше повне місячне затемнення в XXI столітті, передає інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на nv.ua.

Що відбудеться в цю п’ятницю?

У п’ятницю, 27 липня станеться одне з найцікавіших астрономічних явищ, що доступно людині – повне місячне затемнення. Причому, найтриваліше в XXI столітті. Так що, це – шанс, який краще не втрачати.

Читайте також: В пятницу 13-го произошло солнечное затмение

Що таке повне місячне затемнення?

Місячним затемненням називають момент, коли Місяць входить в конус тіні, яку відкидає Земля. Частковим називають таке затемнення, при якому тінь Землі перекриває лише частину місячного диска.

Але діаметр плями тіні Землі на відстані 363 тис км (мінімальна відстань Місяця від Землі) приблизно в 2,6 рази більше, ніж діаметр Місяця. Тому періодично Земля повністю затьмарює Місяць.

Власне, 27 липня у спостерігачів буде шанс побачити обидва типи затемнення. Часткове затемнення буде передувати повному. А після завершення повного затемнення (яке триватиме 1 годину 43 хвилини) знову буде спостерігатись часткове. Загальна тривалість астрономічного явища складе 3 години 55 хвилин.

Звідки буде видно затемнення?

Затемнення буде видно в Східній Африці та Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться на сході Місяця, у Східній Азії та Австралії — навпаки, при заході. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Що значить – червоний Місяць?

Одним з найцікавіших аспектів затемнення стане феномен “червоного Місяця”. Під час часткового затемнення Місяць сильно потемніє і стане темно-червоного кольору. Причиною цього явища стане заломлення сонячних променів в атмосфері Землі.

Цей ефект посилюється забрудненням повітря і пилом в нижніх шарах атмосфери, відзначають вчені.

Коли можна буде бачити затемнення в Україні?

Для спостерігачів на території України Місяць увійде у півтінь Землі приблизно в 20:15 за Києвом. Приблизно в 22:30 очікується повне занурення Місяця в тінь Землі, а вже 28 липня, о 00:13 – початок виходу з тіні Землі.

Яке обладнання потрібно для спостереження за затемненням?

Спостерігати місячне затемнення можна просто неозброєним оком, проте наявність невеликого телескопа зробить процес набагато цікавішим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут