Таких гостей ми завжди раді зустрічати. Чому? Все просто, бо це діти. Це купа запитань: а що це, а для чого, а як раніше друкували газету, а як тепер це роблять? А ще це допитливі оченята і маленькі рученята, які до всього прагнуть торкнутися, усе пощупати. Ой, як же їм хочеться відчути друкарський верстат на дотик, потримати в руках пластину чи плівку, а вчителі суворо забороняють і одно нагадують: нічого не чіпати, нічого не ламати!

Ось таких, наших улюблених, гостей минулого тижня ми й зустрічали у Будинку преси. Завітали до нас учні Воскресенського НВК разом зі своїми вчителями. Чому не сидиться у селі? Вже б відпочивали, адже літні канікули нині. Але вихованцям літнього пришкільного табору усе цікаво, тому вирушили в мандри до Поліг. А тут стільки всього треба подивитися, послухати і запам’ятати! Одним із пунктів, де проліг екскурсійний маршрут, і став Будинок преси.

Діти потрапили до однієї з найстаріших будівель Поліг і від журналістів дізналися її історію. Познайомилися з усіма, хто працює над створенням «Пологівських вістей». Побачили, якою газета була ще в 40-х роках минулого століття, дізналися, який шлях розвитку і змін пройшла, щоб мати сучасний вигляд.

Редактор газети Ірина Лісова привітала юних гостей і запросила до співпраці, адже наше видання залюбки працює з дітьми, які хочуть спробувати свої сили в журналістиці.

У Пологівській друкарні гостей зустріла її директор Анжела Сторожук. Воскресенці дізналися багато секретів друкарської справи: хто був першим друкарем, що таке офсетний, високий, трафаретний друк, для чого використовували гранки, лінотипи, плівки, алюмінієві пластини. Також пологівські друкарі показали, як роблять календарі, друкують на сучасних принтерах фотографії, ламінують документи, обрізають папір, прошивають книги і брошури, а ще розповіли про «розумний» клей і самокопіювальний папір.

Екскурсія була настільки цікавою і змістовною, що й дорослі багато чого нового дізналися. Пологівські журналісти і друкарі наостанок почули хорове протяжне «ДЯ-КУ-Є-МО!» від дітей, а у відповідь гості отримали: «До нових зустрічей, гарного вам літечка і відпочинку».

Наталія Осипенко.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут