Міжшкільний навчально-виробничий комбінат отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України на освітню діяльність та сертифікат про Державну акредитацію МВС України. Тепер школярі можуть, як в старі добрі часи, навчаючись в МНВК, отримати знання з автосправи та обробки комп’ютерної інформації та програмного забезпечення. Гарні новини нам розповіла у короткому інтерв’ю директор МНВК Наталія Радченко.

– Наталіє Олександрівно, ще недавно у навчально-виробничого комбінату була проблема з ліцензією, нині вона вирішена. Що можете запропонувати школярам?

– Так, дійсно, минулого року ми отримали сертифікат про Державну акредитацію Міністерства внутрішніх справ України, а цього року – ліцензію Міністерства освіти і науки України на освітню діяльність (наказ № 481-л від 19.04.2018 р.). Тепер маємо змогу навчати дітей за програмами професійно-технічного навчання. Ліцензовано чотири професії: «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «Водій автотранспортних засобів категорії «С1», «Водій автотранспортних засобів категорії «С», «Оператор комп’ютерного набору». Учням 10-х класів у новому навчальному році пропонуємо навчання на водіїв категорії «В» (легкові авто) і «С1» (вантажівки до 7,5 тонн), а також на операторів комп’ютерного набору.

– Це, як і раніше, для школярів буде безкоштовно?

– Звичайно, навчання безоплатне для учнів шкіл. Програма розрахована на 2 роки. Випускники отримають свідоцтва про підготовку водія визначеної категорії та свідоцтва про здобуття професії оператора комп’ютерного набору. Щодо водіїв, то ми їх прописуватимемо в єдину базу МВС України, після досягнення 18 років вони складатимуть у ТСЦ МВС іспит на права, отримуватимуть їх і, в результаті, матимуть право влаштовуватися на роботу водіями.

– Як школярам потрапити на навчання у МНВК?

– Для того, щоб навчатися і отримати професію у комбінаті, учні 10-х класів мають обрати технологічний профіль навчання чи профільний предмет «Технології». Можливе профільне вивчення профільних предметів з різних галузей. Профільними можуть бути, наприклад, іноземна мова і технології чи ті ж технології і фізика і т.д. У новому наказі МОН України (№ 408 від 20.04.2018 р.) затверджені типові освітні програми, серед яких тепер у профільному предметі «Технології» передбачені програми з вивчення автосправи та обробки комп’ютерної інформації та програмного забезпечення. Учні мають право їх обирати. Раніше цього не було, тепер держава дає таку можливість. У межах технологічного профілю можлива професійна підготовка старшокласників.

Про це мають знати і батьки учнів та враховувати під час обрання профілю навчання.

– А дорослі можуть навчатися у комбінаті?

– На платній основі ми пропонуємо навчання на водіїв категорії «С» (вантажівки більше 7,5 тонн) протягом 3 місяців хлопцям, які досягли 18 років. Зараз же маємо право підвищувати кваліфікацію працівників у роботі з комп’ютерною технікою. Підприємства можуть укладати угоди з МНВК і надсилати своїх працівників для навчання інформаційним технологіям на комп’ютері.

Спілкувалася Наталія Осипенко.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут