В Тарасівці відсвяткували 95-річчя Пологівського району

0
31

12 травня відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації за підтримки Тарасівської сільської ради провів у селі  мистецьку акцію «Слався, рідний Пологівський край!»

Село Тарасівка є маленькою Батьківщиною для понад 1200 його мешканців. Воно розташоване  на  лівому  березі  річки  Мала Токмачка, за  14 км від  районного  центру  м. Пологи.
Село засноване у 1790 році вихідцями  із  Полтавської  губернії.  Спочатку його назвали Решетилівкою, звідки  прибули  переселенці.  Потім  перейменували  в Петропавлівку – так звали Петра  Павловича  Задорожнього,  який  був організатором  переселення. У 1903 році  на  кошти  управляючих  в селі збудували початкову  школу  та  ремісниче  училище, де  навчалися  діти  селян.
У 1910 році почала працювати Тарасівська дільнична лікарня зі  стаціонарним  відділенням  на 35 ліжок, а в  1914 році – земський  банк. У 1922 році село розділили на  два  населених  пункти і назвали на  честь  великого  українського  поета  Тараса Григоровича Шевченка – Тарасівкою та  Шевченковим. У  червні  1928 року  утворилися товариства зі спільного обробітку землі. У 1929-1930 рр.   організували 8 колгоспів – ім. Воровського, «Більшовик», «Бідняк», «Революційна хвиля», «Нове  поле», «Червоноармієць» та інші. У 1948 році вісім колгоспів Тарасівської сільської  ради об`єдналися в чотири, а в 1958 році в один –  колгосп «Росія». У  1963 році в селі звели нові корпуси Тарасівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
На території сільської ради в різні роки працювали сироварний завод, пекарня, торговий  центр, молокозавод, завод  з виробництва асфальту, цегельний  завод, птахофабрика, молочнотоварна ферма, свиноферма, машинно-тракторна станція, лікарня із пологовим та хірургічним  відділеннями, стаціонаром, Будинок побуту, сільський Центр культури та  мистецтв, дитячий садок. Нині у селі діють ТОВ  «Тарасівське», ПАФ «Деметра», приватні підприємства «Меридіан», «Гай», «Агро-Дон», три фермерських господарства – «Житниця», «ВІАСАН», «Адоніс».
Освітні потреби молоді забезпечує Тарасівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів,  у селі працюють поштове  відділення ЦЕЗ №6, 3 приватних  магазини, 1 кафе, аптека, ветдільниця.
Медичні послуги населенню надають сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та пункт невідкладної медичної допомоги.
Культурно-освітні потреби населення задовольняють Тасівсьський сільський Будинок  культури та бібліотека. На території села працює Свято-Троїцька Православна  церква.
З ювілеєм району тарасівців привітала  заступник голови райдержадміністрації І.Півень і за вагомий внесок у розвиток Пологівського району нагородила жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації.

Привітала односельців і тарасівський сільський голова Н.Ходус.
На святі виступили учні Тарасівської ЗОШ: Тетяна Морозова з  піснею «Пісня для мам», учні 2-го класу з танцем «Ніжність», учні 4-го класу з піснею «Шкільна стежина».

У  святковій програмі взяли участь колективи і окремі виконавці Пологівського РБК – Ірина Чорна, Оксана Кравчик, Наталія Самойлик, Тенгіз Дідіані з сином Таміром, зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація», учасники художньої самодіяльності Тарасівського СБК – вокальний колектив «Жайвір», Григорій Савраш, вокально-інструментальний ансамбль у складі Віталія Удода, Миколи Сиваша, Григорія Штанкевича, Євгена Черкуна, Тенгіза Дадіані.
Під час заходу працювала виставка художніх робіт учнів Тарасівської школи та місцевих вишивальниць, працювала виїзна торгівля. Завершилося святкування дискотекою.
Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко за участь у районній мистецькій акції вручила тарасівському сільському голові Н.Ходус та директору сільського Будинку культури Г.Удоду Сертифікат учасника акції.

Акцією вже охоплено жителів 12 населених пунктів Пологівського району.
Наступні етапи акції відбудуться 18 травня в с. Новоселівці, 19 травня – в с. Вербовому.
За матеріалами Пологівської райдержадміністрації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут