Пологівській міській ОТГ бути!

4
94

У РЦ «Юність» відбувся «круглий» стіл, присвячений перспективам та проблемам Пологівської ОТГ.

Ініціатором обговорення найгостріших питань, що стосуються функціонування та розвитку громади стала міська рада і особисто її голова Ю.А.Коноваленко. Він вкотре познайомив представників всіх установ та організацій, що увійдуть до складу громади, з основними цифрами майбутнього бюджету ОТГ. Зокрема, Юрій Анатолійович розповів, як фінансуватимуться заклади освіти, культури та охорони здоровя, коли вони перейдуть на баланс ОТГ та які тут існують проблеми. Мова йшла про те, що досі немає чіткого бачення того, як фінансуватимуться Пологівська ЦРЛ, ЦПМСД, стоматполіклініка, яка подальша доля залізничної лікарні. Міський голова докладно розповів про основні заходи, які необхідно здійснити радам, що увійшли до Пологівської міської ОТГ, до призначення перших виборів у громаду.

У засіданні взяли участь та виступили голова райдержадміністрації А.Є.Крупський, голова районної ради О.П.Покутній.

Виступаючі наголошували на тому, що ті території, які увійшли до складу ОТГ матимуть нові перспективи розвитку, а тим восьми сільським радам, які не побажали чи не змогли об’єднатись, доведеться сутужно.

Наостанок міський головаа Ю.А.Коноваленко звернувся з проханням до всіх присутніх, щоб свої пропозиції, зауваження, що стосуються діяльності новоствореної ОТГ вони надсилали до міськради, а також зверталися за роз’ясненнями з питань, що їх хвилюють. Він наголосив, що роботи попереду дуже багато, основні ж зміни мають розпочатися з наступного року.

Як відомо, вибори до Пологівської міської об’єднаної територіальної гроромади орієнтовно мають відбутися 28 жовтня, але офіційно ця дата ще не затверджена.

Під час «круглого столу» розглядалося також  питання про проведення загальноміського заходу «Дні сталої енергії в місті Пологи». Присутніх запросили взяти в ньому активну учась з метою популяризації ощадливого використання енергетичних ресурсів.


4 КОМЕНТАРІ

  1. Ура! Тепер політична партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» гарантовно поповниться енною кількістю членів населення! 😉

  2. Недавно в парламенті було зареєстровано законопроект №8213, який розробив Мінрегіон. Назва — “Про внесення змін до статті 10 закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо фінансової підтримки державою добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст”.

    Згідно з ним, з 2019 року і упродовж наступних п’яти років розмір державної субвенції на формування інфраструктури ОТГ щорічно зменшуватиметься на 20%.

  3. Держава планомірно зменшує підтримку місцевих громад, тому їм треба думати не про освоєння державних коштів, а про способи заробітку.

  4. Фахівці оцінювали громади за чотирма критеріями: власні доходи на одного жителя, капітальні видатки на одного жителя, рівень дотаційності бюджетів, питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах.Створювати ОТГ почали у 2015 році.Експерти називають такі цифри фінансової успішності ОТГ: питома вага базової дотації — не більше 30% від суми власних доходів, витрати на утримання управлінського апарату — не більше 20% від обсягу власного ресурсу громади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут