В Україні міграція страшніша за демографічну кризу

2
3

При збереженні тенденції до міграції Україна може припинити існування.

Про це розповіли кореспонденту Gazeta.ua під час висновків демографічного дослідження.

“Якщо такі тенденції до міграції залишаться на роки, то країна може припинити своє існування. До війни і анексії Криму фахівці нашого Інституту підрахували, що українців до 2050 року залишиться 35 млн. Тепер важко так оцінити, адже маємо окупованими великі і щільно населені території. Якщо на початку 90-х минулого століття був “відтік мізків”, то тепер країни-сусіди потужно борються за людський ресурс у вигляді робітників. Під час економічного розвитку підприємці Чехії, Словаччини, Угорщини і Австрії теж хочуть, щоб на них працювали українці. Робітники їдуть на заробітки і так буде продовжуватись, адже рівень зарплат різниться в 3-4 рази. Боротьбу за студентів ми вже програли, адже вони практично не повертаються на Україну після навчання і мають можливість працювати в будь-якій країні Євросоюзу. Навіть тимчасовий заробіток після пар приносить студенту більше коштів, ніж постійна робота в рідній країні”, – розповів Олександр Гладун, завідувач відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи.

До Росії продовжують їхати на заробітки, адже і там заробітна плата вища.

“Якщо поляки їдуть на заробітки до Німеччини і Великобританії, а українці – до них, то до нас зараз їдуть жителі кавказьких країн. Жителі Афганістану і Пакістану країну розглядають тільки як транзитну – до Європи. При покращенні життя на нашій території будуть залишатися вихідці із Азії. Це змінить етнічний склад населення, тому саме скорочення населення не несе такої загрози, як масовий від’їзд українців за межі країни. Якщо такі тенденції до міграції залишаться на десятки років, то країна може припинити своє існування”.

За даними ООН, більше 1 мільйона українців з 2015 по 2017 рік мігрували на заробітки за кордон, зокрема, до Польщі (507 тисяч осіб), Росії (343 тисячі), Італії (147 тисяч), Чехії (122 тисячі), США (23 тисячі) та Білорусі (22 тисячі).

Кабінет міністрів буде готувати кваліфікованих робітничих кадрів для припинення трудової міграції. Національний банк України також прогнозує, що трудова міграція з України продовжить зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі. За даними польських урядовців, у Польщі працює до 2 млн українців. Водночас у Нацбанку Польщі спрогнозували, що до кінця 2020 року на польський ринок праці приїжджатиме 200-300 тис. українців щорічно.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Как говорил старый еврей:”Запомни сынок, в жизни главное пожрать и поср…ь.” Если человек голодный ему наплевать на патриотизм и любовь к родине. Колбаса дороже свободы. Я думаю что патриотизм выдумали и навязывают народу идеологи правящей верхушки для того что бы народ защищал ихнюю жизнь. Сами они “патриоты” лечатся, учатся, и имеют дома за бугром, а Украина для них промышленная зона для зарабатывания денег. Как говорил герой фильма “Брат”-Родина там где ж…а в тепле.

    • А я думаю дещо інакше – правяща вєрхушка навмисне доводить народ до жебрацтва, та скотського стану щоб люди не думали про патріотизм, а думали про ковбасу. Така тактика влади допоки діє. 😉

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут