В Україні хочуть саджати виборців, які беруть гречку в кандидатів

0
36

Кабінет міністрів України схвалив законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Відповідне рішення схвалили під час засідання Кабміну.

За словами заступника глави МВС Тетяни Ковальчук, для розширення правопорушень та отримання правових підстав для затримання правопорушників пропонують запровадити санкції у вигляді позбавлення волі до 2-х років за деякими статтями Кримінального кодексу.

Зокрема щодо незаконного використання, вкидання виборчих бюлетенів, щодо порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом чи спостерігачем, щодо отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з активною чи пасивною реалізацією виборчого права тощо.

Законопроектом вперше вводиться кримінальна відповідальность за підкуп кандидата.

Також криміналізується передвиборна агітація, яка супроводжується підкупом виборців. До такої неправомірної вигоди включено спиртні напої і продукти харчування, які масово роздають під час виборів.

Змінами до кодексу про адмінпорушення пропонується суттєво підвищити розмір штрафів за порушення обмежень ведення передвиборчого законодавства. Зараз штраф за порушення обмежень – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Проектом передбачено підвищення штрафу до 100-200.

– Проект передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно повідомили правоохоронні органи про вчинення злочинів щодо підкупу виборців або фальсифікації виборчої документації і таким чином сприяли розслідування, – додала Тетяна Ковальчук.

Джерело: Факти ICTV

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут