УКРАЇНСЬКИХ УЧИТЕЛІВ ЗАПРОШУЮТЬ ПОЗМАГАТИСЯ ЗА 250 000 ГРИВЕНЬ

0
68

В Україні вдруге проводиться Національна премія Global Teacher Prize Ukraine, заявку на участь у якій може подати будь-який учитель середньої школи. Номінувати свого вчителя також може кожен українець.

Організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine, голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин  зазначає: «Ми шукаємо не просто вчителів-новаторів, а й тих, хто впливає своїми соціальними проектами на життя дітей. Наша мета – наголосити на важливості професії вчителя для майбутнього України та підняти її престиж. Саме тому цього року, окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, ми збільшуємо призовий фонд зі 100 000 гривень до 250 000, які отримає переможець Global Teacher Prize Ukraine».

У 2017 році в Національній премії взяли участь понад 3 тисячі вчителів. З п’ятіркою найкращих педагогів-новаторів зустрічався  Президент України. Переможець Global Teacher Prize Ukraine Пауль Пшенічка потрапив до рейтингу 100 найвпливовіших українців (уперше, коли вчитель опинився в такому рейтингу, за 26 років незалежності). Але головне, повага українців до професії вчителя зросла з 39% до 54%  лише за пів року.

Цього року найкращого вчителя України оберуть серед десятки фіналістів, які отримають рік безкоштовного навчання від ГС «Освіторія». До експертного журі національної премії-2018 увійшли голова ГС «Освіторія» Зоя Литвин, телеведуча «1+1», куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху «EdCamp» в Україні Олександр Елькін та переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Пауль Пшенічка. Список може бути доповнений.

«Закликаю всіх учителів, а особливо тих, хто не подав заявку минулого року, використати шанс на перемогу та визнання,  – зазначає Міністр освіти Лілія Гриневич. –  Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їх дітей, а колег – надихнути на нові підходи. Новій українській школі потрібні педагоги, які підготують учнів до викликів майбутнього. До того ж участь у премії робить українських учителів частиною міжнародної спільноти освітян, а значить, дає можливість обмінюватися кращим досвідом та професійно зростати».

Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня:http://globalteacherprize.org.ua.

Довідково

Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії викладача.

За матеріалами Урядового порталу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут