17 Квітня 2018 Район 103  0 

Працюючим пенсіонерам автоматично перерахують пенсії


Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року №2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсій без додаткового звернення осіб, які після признчення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Це стандартний перерахунок для працююих пенсіонерів який проводиться кожні два роки. Відмінність лише в тому, що раніше перерахунок здійснювався за заявою людини, тепер це проводитиметься автоматично.

Пенсії перераховуватимуть пенсіонерам, які:

  • Продовжували працювати, та мають не менш як 24 місяці страхового тажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалжно від перерв у роботі;
  • Продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення.

У разі подання пенсіонером уточнюючої довідки, виданої відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії чи відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, з урахуванням результатів атестації робочих місць, за кожен повний рік роботи за Списком №1 після призначення (попереднього перерахунку) пенсії до страхового стажу буде додатково зараховано по одному року. Перерахунок буде здійснено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся до уточнюючою довідкою, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами він подав до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа.

Звертаємо увагу, що надалі такий перерахунок здійснюватимуть для пенсіонерів, що працюють, кожного 1 квітня. Тобто ящо хтось не набув права на таких перерахунок з 1 квітня 2018 року, то йому перерахують пенсію без звернення 1 квітня 2019 року.

Пологівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області вже проведений автоматизований перерахунок пенсій 3725 особам, на суму 91,34 тис. грн.

Валентина Киричук, заступник начальника Пологівського

об’єднаного управління Пенсійного фонду.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.