Працюючим пенсіонерам автоматично перерахують пенсії

0
58

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року №2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсій без додаткового звернення осіб, які після признчення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Це стандартний перерахунок для працююих пенсіонерів який проводиться кожні два роки. Відмінність лише в тому, що раніше перерахунок здійснювався за заявою людини, тепер це проводитиметься автоматично.

Пенсії перераховуватимуть пенсіонерам, які:

  • Продовжували працювати, та мають не менш як 24 місяці страхового тажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалжно від перерв у роботі;
  • Продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення.

У разі подання пенсіонером уточнюючої довідки, виданої відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії чи відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, з урахуванням результатів атестації робочих місць, за кожен повний рік роботи за Списком №1 після призначення (попереднього перерахунку) пенсії до страхового стажу буде додатково зараховано по одному року. Перерахунок буде здійснено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся до уточнюючою довідкою, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами він подав до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа.

Звертаємо увагу, що надалі такий перерахунок здійснюватимуть для пенсіонерів, що працюють, кожного 1 квітня. Тобто ящо хтось не набув права на таких перерахунок з 1 квітня 2018 року, то йому перерахують пенсію без звернення 1 квітня 2019 року.

Пологівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області вже проведений автоматизований перерахунок пенсій 3725 особам, на суму 91,34 тис. грн.

Валентина Киричук, заступник начальника Пологівського

об’єднаного управління Пенсійного фонду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут