Пологівські депутати: “Скільки можна! Дайте грошей на дороги!”

1
126

Звернення депутатів Пологівської районної ради Запорізької області

до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо фінансування робіт з реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування Пологівського району Запорізької області

Шановний Володимире Борисовичу!

Розвиток та утримання мережі державних та місцевих доріг, завершення основних об’єктів будівництва і реконструкції, розбудова доріг державного значення є першочерговими завданнями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування Пологівського району Запорізької області становить 367 км, з яких державного значення – 87,5 км, місцевого значення – 279 км, з них: обласні – 161 км, районні – 118 км. На мережі автомобільних доріг знаходяться 42 мостові споруди, загальною довжиною 807,17 м.

Транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб району. Основна проблема полягає в тому, що автомобільні дороги, мости та інженерні споруди на них перебувають у такому транспортно-експлуатаційному стані, за якого не можуть бути повною мірою забезпечені: швидке та безпечне підвезення пацієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги; економічне та безпечне перевезення пасажирів і вантажів; розвиток транзитних перевезень; подальший соціально-економічний розвиток району.

Основною причиною виникнення проблеми є низький рівень фінансування дорожніх робіт.

Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017   № 201-р створено Пологівський госпітальний округ, до складу якого увійшли медичні заклади, розміщені на території: м. Токмака, Пологівського, Токмацького, Оріхівського, Гуляйпільського, Більмацького та Розівського районів.

Госпітальний округ створений для організації мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, що дасть змогу забезпечити гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості.       Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та має бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.

Враховуючи, що нормативи прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події за зверненнями, що належать до категорії екстрених, становлять у містах – 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста – 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг можуть бути перевищені, але не більше ніж на 10 хвилин,  стан автомобільних доріг є ключовим фактором, який впливає на своєчасність обслуговування пацієнтів.

Також, на території Пологівського району функціонують міжрайонні установи, що співпрацюють із закладами охорони здоров’я району, для надання послуг населенню інших районів Запорізької області, що межують з Пологівським районом, а саме:

– Медико-соціальна міжрайонна експертна комісія, яка обслуговує мешканців Пологівського, Гуляпільського, Розівського та Оріхівського районів;

– Пологівське міжрайонне відділення судово-медичної експертизи, яке обслуговує Пологівський, Гуляйпільський, Більмацький та Розівський райони;

– Відділ епідеміологічного (нагляду) спостереження та профілактики неінфекційних захворювань ВП Пологівського міжрайонного відділу ДУ «Запорізький ОЛЦ ДСЕСУ», який обслуговує мешканців Пологівського, Більмацького та Розівського районів;

Крім того, на території Пологівського району розміщуються та працюють міжрайонні територіальні органи центральних органів виконавчої влади та міжрайонні установи і організації, а саме: Пологівське міжрайонне відділення управління Служби безпеки України в Запорізькій області; Пологівський відділ поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області; Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в  Запорізькій області; Пологівська  об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Запорізькій області; Сектор екологічного контролю природоохоронних ресурсів Пологівського регіону; Державне підприємство «Пологівське лісомисливське господарство»; відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Пологівському районі Запорізької області та Територіальний сервісний центр №2345.

Пологівський район є важливою складовою в сполученні різних промислових міст України. Так, через Пологівський район проходять основні транзитні автошляхи в напрямку міст Дніпро, Донецьк, Маріуполь, Бердянськ.

Так, на сьогодні у критичному стані знаходиться автомобільна дорога Т-04-01 на ділянках Пологи – Гуляйполе та Пологи – Токмак. Ремонтні роботи на вказаних ділянках уже тривалий час не проводилися, що призвело до великої ямковості на дорозі та ускладнення проїзду автомобільного транспорту, особливо вчасне прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події за зверненнями.

Також інформуємо, що у 2017 на автомобільній дорозі Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м. Кременчук)-Маріуполь, яка пролягає через  Пологівський  район, розпочато ремонті роботи на ділянках від км 604+100 до км 614+489. Підрядною організацією протягом 2017 року проведено підготовчі роботи по укріпленню основи для перекриття асфальтобетоном. У зв’язку із незабезпеченням у повному обсязі фінансування з державного бюджету зазначених робіт, є застереження щодо завершення капітального ремонту вказаної ділянки автошляху у 2018 році.

Хочемо також зазначити, що у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на автомобільній дорогі Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м. Кременчук)-Маріуполь на ділянках від км 604+100 до км 614+489, проїзд транзитного автомобільного транспорту перенаправлено через село Кінські Роздори Пологівського району, у зв’язку з чим дорога через населений пункт за осінньо-зимовий період прийшла у незадовільний стан та потребує негайного капітального ремонту.

З метою фінансового забезпечення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування, доріг та вулиць в населених пунктах, забезпечення виконання завдань з пасажирського та вантажного перевезення, дотримання вимог швидкого та якісного медичного обслуговування населення необхідне належне фінансування дорожньої галузі.

Враховуючи вище зазначене, депутати Пологівської районної ради Запорізької області прохають виділити кошти на ремонт автомобільної дороги Т-04-01 на ділянках Пологи – Гуляйполе та Пологи – Токмак, а також вжити заходів щодо забезпечення у повному обсязі фінансування робіт з ремонту автомобільної дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя(через м. Кременчук)-Маріуполь на ділянках від км 604+100 до км 614+489.

Отримання вкрай необхідного фінансування надасть змогу провести реконструкцію та капітальний ремонт доріг загального користування Пологівського району Запорізької області для забезпечення доступності населення до закладів охорони здоров’я, інших міжрайонних установ, організацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

 

Звернення прийняте на двадцять шостій сесії Пологівської районної ради Запорізької області сьомого скликання

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут