Перша ознака справжньої весни – димова завіса над містом (Фотофакт)

0
54

Ледь сонце почало прогрівати грунт, як пологівці взяли до рук граблі з сапетками та відчайдушно почали боротися з осіннім листям та гілками біля власних осель. Так вони готуються до найбільшого свята весни – Великодня. Але, на жаль, далеко не усі зважають на те, що добрі наміри щодо наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Ненависний дим від спалюваного листя наповнює все навкруг, проникає у домівки навіть крізь зачинені вікна і двері. Повітря стає гірким і важким, ускладнюється дихання. Коли підпалити листя, всі забруднюючі речовини знову потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згорання, при цьому їх шкідлива дія значно підсилюється. У димі опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючих без доступу повітря багаттях може утворюватись бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

Самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя – традиційна осіння проблема не тільки екологів та рятувальників, а й усіх пересічних громадян.

 

Як же вирішити цю проблему? Що робити з опалим листям та гіллям?

Все це можна вивозити на звалища, можна виставляти в поліетиленових мішках в той день, коли працівники «Житло-Сервісу» на вашій вулиці збирають сміття, а можна компостувати, щоб потім використати як добриво для дерев чи кущів.

За спалене листя – штраф

У Кодексі України про адміністративні правопорушення (ст. 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків») говориться наступне: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду,  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Куди звертатися, щоб палія покарали?

Як тільки ви помітили, що хтось спалює листя або побутові відходи, відразу звертайтеся до міської ради. Там працюють робочі мобільні групи, які виїжджають на виклик. Для зручності заступник мера Сергій Анатолійович Колісник залишив номер свого мобільного телефону (050 029 38 91), щоб можна було повідомити, де саме пологівці спалюють листя та сміття.

Оксана Бойкова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут