Конфлікти: вчимося висвітлювати їх правильно

0
52

У  Запоріжжі відбувся тренінг «Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти». Захід організований Академією української преси за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation, A Project of the German Marshall Fund of the U.S.

Як не піддаватися на маніпуляції? Як компетентно висвітлювати інформацію? Як ефективно перевіряти факти, що подаються сторонами конфлікту? Як зменшити мову ворожнечі в українських медіа? Як писати без штампів, стереотипів? Чи потрібно брати на себе місію примирення?

На всі ці та багато інших питань під час дводенного тренінгу кваліфіковано дали відповідь досвідчені медіаексперти, а саме засновник суспільно-політичного тижневика «Дзеркало тижня», екс-голова комісії з журналістської етики Володимир Мостовий та медіатренер, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Юричко. Вони навели цікаві конкретні приклади із власного та світового досвіду, що стосуються висвітлення конфліктів, докладно розповіли про стандарти професійної діяльності, права та обов’язки журналістів під час збору, обробки, поширення інформації та ін.

Підбиваючи підсумки тренінгу, медіаексперти наголосили, що під час висвітлення конфліктної тематики головне завдання журналіста – дотримуватися всіх, без винятку, стандартів та правил, підбирати конкретні факти, з якими ніхто не зможе посперечатися. «Висвітлюючи конфліктну тематику, будьте дуже обережними, ретельно перевіряйте факти, думайте наперед», – порадив, зокрема, В.П. Мостовий, за плечима якого більше 50 років роботи в журналістиці. Завершився тренінг врученням відповідних сертифікатів його учасникам.

Надія Новікова,

 учасниця тренінгу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут