Бібліотекарі розповіли, хто на Пологівщині частіше читає – дорослі чи діти?

0
80

Нещодавно ми відвідували Воскресенську громаду і заходили у місцеву бібліотеку, яка знаходиться в будинку культури. 

Познайомилися з бібліотекарем Ліною Назаренко.

Було приємно почути від неї теплі слова на адресу «Пологівських вістей». Вже багато років Ліна Сергіївна є прихильницею нашого видання і тому «Пологівські вісті» займають почесне місце на столику «свіжої» преси.

– Наша бібліотека передплачує «Пологівські вісті», тому кожен тиждень ми отримуємо свіженький випуск, – говорить Ліна Сергіївна.

Вона також розповіла, хто в наш час читає частіше – дорослі чи діти. Хто є активним відвідувачем бібліотеки?

Скажемо чесно, ми думали, що  частіше бібліотеку відвідують школярі, але Ліна Сергіївна запевнила, що сьогодні до неї в бібліотеку частіше заходять дорослі жителі громади.

– Насправді наші люди стали більше читати. З кожним роком аудиторія бібліотеки дорослішає, – говорить Ліна Сергіївна.

Що цікаво, читачі  обирають зарубіжну класику – Золя, Ремарка, Хайяма, Уайльда… Ті книги, яким вже чимало років, але вони не підвладні часу. Скоріш за все, у цих книжках чоловіки і жінки шукають вікової мудрості, можливо, заповнюють душевну пустку або шукають натхнення. І це чудово, що у вік Інтернету, телефонів і планшетів, люди знаходять час на книжки і навіть мають таку потребу чи душевний порив – читати.

Звернулися ми за коментарем і до Тетяни Савічевої, директора Пологівської районної бібліотеки.

Зробивши аналіз читання в КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» за 2017-2018 роки, бібліотекарі зробили висновки, що у молодшому та шкільному віці більше читають дівчатка. Особливо активно відвідують бібліотеку школярі 7-9 класів. У віці 9-10 років діти читають книги Марини Павленко, Валентина Бердта, Галини Вдовиченко та Всеволода Нестайка. У більш дорослому віці дівчата переважно читають літературу про взаємовідносини між однолітками, труднощі дорослішання, відносини з батьками, юнацьке кохання. Популярні книги: М.К. Пекарська «Клас пані Чайки» та «Лотерея», І. Мацко «Перехідний вік моєї мами», М. Морозенко «Я закохалася», О.Купріян «Солоні поцілунки», Т. Корнієнко «Недоторка» та інші. Хлопці віддають перевагу детективам, фантастиці, пригодницькій та довідковій літературі, про тварин та техніку, історичні загадки та географічні цікавинки, а також іншій сучасній літературі для допитливих. Серед хлопців популярні книги: А. Кокотюха «Мисливці за привидами», «Страшні історії», «Клуб боягузів», Д. Ємець «Мефодій Буслаєв», Г. Малик «Злочинці з паралельного світу», Л. Вороніна «Суперагент 000», «Таємне товариство боягузів» та інші.

В дорослому відділі читають жінки та чоловіки приблизно в однаковій кількості. Жінки надають перевагу жіночим романам про кохання. Читають книжки, у яких висвітлюються: жіночий погляд на життя, соціальні проблеми. Популярні зарубіжні автори: Сандра Браун, Даніела Стил,  Джеккі Коллінз, Бертрис Смолл, Барбара Картленд, Катерина Вільмонт, а також українських авторів, зокрема І. Роздобудько, Є. Кононенко, М. Іванцова та інші. Чоловіки надають перевагу детективному, історичному та фантастично-пригодницькому жанру. Найбільш читають авторів: К. Циганчук, А. Кокотюха, В. Палинський, К. Калитко, М. Матіос, Н. Вадченко, В. Лис та інші.

Дякуємо бібліотекарям за корисну інформацію. А своїм читачам радимо не зволікати і навідатися до найближчої бібліотеки або книгарні. Адже як писав Максим Рильський – «Книга – це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного».

Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від здерев’яніння.

Тарас Шевченко

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут