В Україні мерзнуть лелеки, в Кінських Роздорах – лебеді, а в селі Українському – гуси

0
82

Сьогодні до редакції «Пологівських вістей» зателефонував наш постійний читач Віктор Кикош із села Українське. Він повідомив, що вже четвертий день спостерігає у селі понад 20 диких гусей. Чоловік переймається, щоб вони не померзли, але допомогти їм не може.

Тему про бідних птахів, які мерзнуть цієї сніжної і морозної  весни в Україні, активно обговорюють останнім часом.

Почалося з того, що активні користувачі «Фейсбуку» порушили проблему лелек, які повернулися з теплих країв до України і зараз потерпають від холоду. Всі українські ЗМІ відреагували на цю інформацію і один поперед одного дають поради, як допомогти птахам перезимувати березень.

«Люди можуть самостійно піклуватися про лелек, які повернулися в Україну до закінчення морозів», – про це в коментарі УНН розповів український орнітолог і природоохоронець Віталій Грищенко.

За його словами, загроза для лелек є, однак її не варто перебільшувати. «Звичайно, є ймовірність загинути в таких жорстких умовах, але лелеки – сильні птиці, сильніші, ніж ми думаємо”, – зазначив орнітолог. “Якщо люди хочуть допомогти лелекам перечекати сніг і морози – можна організувати підгодівлю. Це може бути дрібна риба, морожена або свіжа, м’ясні відходи. Головне, щоб їжа була гіркувато-солоною і порубаною дрібними шматочками, адже лелеки ковтають її цілком”, – підкреслив Грищенко .

Тим часом, на Пологівщині теж мерзнуть птахи. Днями на ставку у с. Кінські Роздори рятували замерзлих лебедів.

Пернату пару, яка замерзла посеред водойми, побачили місцеві жителі.  Взявши човен, вони допливли до середини ставка і допомогли птахам вибратися з льодяної пастки. До речі, на інших ставках Пологівського району теж плавають лебеді. Будемо сподіватися, що вони благополучно дочекаються тепла.

А сьогодні до редакції «Пологівських вістей» зателефонував наш постійний читач Віктор Кикош із села Українське. Він повідомив, що вже четвертий день спостерігає у селі зграю диких гусей. Чоловік переймається, щоб вони не померзли, але допомогти їм не може.

– Їх 22 чи 23. До них не підійдеш, щоб погодувати, бо одразу розлітаються, – розповів Віктор Онисимович. – Облюбували вони територію, на якій посіяна озимка, за городами понад річкою. Шкода, якщо замерзнуть.

Бідні птахи, скоріше б прокинулася весна-красна!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут