«Терпсихора» у Яремче танцювала найкраще, відпочивала – круто!

1
88

З 24 до 28 лютого у місті Яремче Івано- Франківської області проходив міжнародний фестиваль дитячої творчості «Алегро Карпат». Вже втретє у ньому взяли участь наші пологівські зірочки танцювального колективу «Терпсихора» і, як завжди, показали високі результати.

 

Про поїздку, яка принесла дітям та їхнім батькам купу задоволення, розповіла керівник колективу Тетяна Чернявська.

– Дорога була дальньою, але цікавою та веселою. Разом з дітьми поїхали і їхні батьки. Ми повезли п’ять танцювальних номерів в різних номінаціях, – розповіла Тетяна Володимирівна.

На фестивалі виступали місцеві колективи, а також танцюристи із Сумської області, Запоріжжя, Бердянська, Поліг. Висококваліфіковане журі високо оцінювало наших дівчат і не шкодувало теплих слів після кожного номера.

У номінації «класичний танець» (3 вікова категорія) солістка «Терпсихори» Ліана Івлева була на висоті. Вона отримала 3 премію лауреата із хореографічною композицією «Соната піона». Танцювала дівчинка на пуантах, і своїми рухами зачарувала зал. Бурхливі оплески і захват журі були для юної танцюристки важливішими за третє місце.

– Вона навіть не очікувала, що займе якесь місце, адже на пуанти стала зовсім недавно. Тому дуже раділа своїй перемозі, прямо плакала від щастя. Молодчинка, дуже старанна дівчинка, – говорить керівник Тетяна Володимирівна. – Окрім досконалого виконання, всі присутні в залі оцінили костюм Ліани. Коли вона вийшла на сцену, зал просто ахнув. Від головного убору –  піона, якого своїми золотими ручками зробила Світлана Філоненко,  не можливо було відвести погляд, дуже гарно!

У номінації «народна хореографія» (3 вікова категорія) 1 премію лауреата за танець «Веснянка» отримала солістка колективу Єлизавета Прудіус.

– Єлизавета – наша зірочка. Вона дуже різностороння дівчинка, тому легко виконує всі танці. «Веснянка» – технічно складний танець, але сама Ірина Позднякова, провідна солістка заслуженого ансамблю танцю імені Павла Вірського, високо кваліфікований спеціаліст, член журі, зазначила, що Ліза досконало виконала танець і відзначила національний костюм, який для танцю пошила мама юної танцівниці. Адже костюм був пошитий «правильно», відповідно до нашого регіону. (Ред. Компоненти українського одягу часто мають різний крій, назви та принципи поєднання у цілісні комплекси в різних місцевостях України. Для кожного регіону України також характерне своє оздоблення, традиційні кольори вбрання).

Гарні результати на фестивалі показали і дві молодші групи колективу, одна з яких представляє Пологівський будинок дитячої та юнацької творчості, де також викладає Тетяна Чернявська. Тож, тріо «Super baby» – це Діана Мащенко, Марія Юрченко, Каріна Габелюк (перша вікова категорія) заслужено отримали 2 премію лауреатів у номінації «сучасна хореографія».

– Особливо хочеться відмітити юну зірочку Марію Юрченко. Це таке активне і старанне дитя. Весь танець вона примудрялася підспівувати композицію, глядачі милувалися цим і посміхалися, – розповіла наставниця.

Ще одна молодша група повернулася в Пологи із 1 премією лауреата (1 вікова категорія). «Колискова»  у виконанні пологівської талановитої малечі сподобалася абсолютно всім. Журі відзначило цікаву постановку танцю, артистизм дітей та їхню старанність.

Ліана Івлєва та Єлизавета Прудіус підкорили Яремче своїм дуетом. Їхній ніжний і чуттєвий «Вальс в мінорі» був високо оцінений членами  журі та заслужив гучні оплески залу. Виконання вальсу було технічно сильним. Постановка відзначена високоповажними суддями фестивалю, кожен рух співпадав з кожним словом пісні, під яку танцювали дівчатка. Зазначу, що вальс присвячений нашим дідам-прадідам, які воювали у Велику Вітчизняну війну. Дівчатка виступали у відповідних костюмах, прикрашених червоними маками. Результат  – 1 премія лауреата в номінації «контемпорарі» (сучасна хореографія) (третя вікова категорія).

Показавши «клас» на сцені «Алегро Карпат»,  пологівці поїхали відпочивати, а зранку вирушили на незабутню екскурсію. Танцюристи побували на мінеральних джерелах у Буковелі, біля водоспаду, овіяного легендами, відвідали перевернутий дім біля Буковелю. У будинку, як ззовні, так і з середини все догори дриґом. Діти були в захваті, робили фото на згадку.

Не менше вражень отримали від відвідування заповідника м. Яремче. Там живуть різні тварини, яких аби де не побачиш. Покаталися і на лижах, і на санках. Мороз 20 градусів нікого не налякав, всі отримали задоволення від атмосфери Буковеллю та його колориту.

Було весело, цікаво, а краєвиди просто зачаровували і закохували в себе. Цей відпочинок учасники колективу ніколи не забудуть. Додому пологівські зірочки привезли перемоги, яскраві враження та коників із солоного сиру, яких скуповували на місцевих ярмарках. Всього не опишеш в одній статті! Керівник колективу Тетяна Чернявська висловлює велику подяку за фінансову підтримку міському  голові Юрію Коноваленку, а також за турботу про колектив директору ЦКД «Гірник» Олександру Добровольському. І, звісно ж, найтепліші слова подяки батькам юних талантів – за постійну підтримку і допомогу.

До речі, колектив “Терпсихора” запрошено  на Міжнародний фестиваль-конкурс “Сузір’я Червоного моря” за підтримки Міністерства культури і освіти України до міста Хургада (Єгипет), а також на фестиваль танцю до Словаччини. Сподіваємося, що вони туди поїдуть і покажуть свої таланти.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут