Екстрим по-пологівськи, або дорога до садочка по лезу ножа (ФОТОФАКТ)

0
78

Зараз чого тільки не вигадують люди, аби отримати дозу адреналіну: стрибають з мосту, займаються паркуром, стрибають з парашутом та платять за це великі кошти. А пологівцям, котрі мешкають за провулком Кримським, немає сенсу на це витрачатись, адже у них щодня викид адреналіну відбувається стовідсотково, коли  переходять дорогу, яка поєднує вулиці Пушкіна, пров. Кримський та Магістральну. А коли на дорозі ожеледиця, то взагалі не зрозуміло, як переходити це перехрестя. Сьогодні на власному досвіді ми ще раз переконалася, що переходити цю дорогу вкрай небезпечно.

Зранку, йдучи з дитиною до садочка звичним маршрутом, ми ледь не опинилися під колесами автомобіля. Авто, входячи у поворот з Магістральної на пров. Кримський почало заносити, а буквально на відстані 5 сантиметрів від машини знаходилися ми з сином. Тікати  не було куди, адже були під мостом і там тільки бетонні стіни. Водій блискавично відреагував і почав викручувати кермо в інший бік, і ми не стояли на місці, а швидко рушили вперед по тій же ожеледиці назустріч новому автотранспорту, який був від нас вже на відстані 30-40 сантиметрів. Сказати, що ми злякалися – нічого не сказати, потрібно було тільки побачити очі п’ятирічної дитини.

Прикро, що ця проблема не з’явилася тут щойно. Вона існує десятиліттями. Минулого року на сторінках «Пологівських вістей» ми вже порушували це питання і зверталися за коментарем до міського голови Юрія Анатолійовича Коноваленка. Нижче наводимо минулорічній матеріал та коментар міського голови. На жаль, ситуація за рік не змінилася зовсім.

Безумовно, на дорозі необхідно бути дуже уважними, як водіям, так і пішоходам. Але як тут бути, коли водіям, які їдуть по Кримському, вмикається червоний сигнал світлофора, і вони зупиняються, люди в цей час швидко переходять дорогу, а на тих з-за рогу на швидкості виїжджає машина, водій якої не бачив цих пішоходів. Людям залишається швидко бігти вперед, а там навіть немає тротуару, та й місце, щоб його зробити, теж відсутнє. Тож іноді, щоб зберегти життя своє та дитини, доводиться заскакувати навіть на насип. Люди щодня проходять під мостом доріжкою завширшки не більше 50 сантиметрів, а поряд мчать машини, іноді відверто нехтуючи правилами дорожнього руху. Коли ти один, то ще більш-менш на відстані 20 сантиметрів з транспортом можна розминутись. А що робити, коли за руку ведеш маленьку дитину і назустріч тобі їде вантажівка?! Це страшне видовище! Доводиться собою закривати дитину та притискати її до мосту, щоб, не дай Боже, вантажівка не зачепила. Для пішоходів та водіїв ця проблема величезна, адже щоразу, проходячи та проїжджаючи під цим мостом, вони ризикують життям.

Ми вирішили дізнатися, що з цього приводу думає міський голова Ю.А.Коноваленко.

  • Про проблему знаємо вже давно, але річ у тім, що ми до цього мосту і цієї дороги не маємо ніякого відношення. Річ у тім, що будь-які конструктивні зміни, пов’язані з розширенням алеї під мостом, може внести лише Придніпровська залізниця і її структурний підрозділ Пологівської дистанції колії. Зі свого боку ми зробили все можливе: світлофор там працює цілодобово і не переходить у нічний режим, нещодавно оновили розмітку дорожньої «зебри». На жаль, відстань між мостом і дорогою не дозволяє розширити алею для пішоходів, тому залишається розраховувати на толерантність водіїв і контроль з боку поліції. Можу пообіцяти, що на цьому тижні ми направимо запит до Придніпровської залізниці, щоб спробувати вирішити це питання. Можливо, вони запропонують спільними зусиллями побудувати сходинки через міст. Але у мене немає стовідсоткової впевненості у тому, що люди ними користуватимуться, – сказав Юрій Анатолійович.

Оксана Бойкова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут